Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Nicki Pedersen pojedzie w Krakowie. Jest oficjalne potwierdzenie

Nicki Pedersen
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Nicki Pedersen pojedzie w Krakowie. Jest oficjalne potwierdzenie

Tegoroczny sezon żużlowy ma przynieść kibicom żużlowym z Krakowa powrót ich ulubionej dyscypliny na Stadion w Nowej Hucie. Jeszcze do końca nie wiadomo, czy Speedway Kraków wystartuje w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej, jednak na pewno odbędzie się tam Turniej o Puchar Prezydenta Miasta. Zawody zostały zaplanowane na 1 kwietnia, a wtedy na krakowskim owalu pojawić się ma nie byle kto.

Chodzi o Nickiego Pedersena, trzykrotny mistrz świata ma pojawić się w Poniedziałek Wielkanocny w Krakowie i wystąpić w turnieju otwierającym sezon żużlowy w tym mieście. Dla organizatorów jest to bardzo dobra wiadomość, jego nazwisko może przyciągnąć na trybuny wielu fanów. Co więcej, przez organizowany wtedy prestiżowy Złoty Kask, do Krakowa nie będzie mogła zawitać czołówka polskich żużlowców.

Nieoficjalne informacje o przyjeździe trzykrotnego mistrza świata na żużlu potwierdził w końcu Mikołaj Frankiewicz, prezes Speedway Kraków. W rozmowie z „Tygodnikiem Żużlowym” zdradził parę nazwisk, które zawitają z początkiem kwietnia do byłej stolicy Polski.

Między innymi: Nicki Pedersen, Kacper Woryna, Jacob Thorssel, Peter Kildemand – zdradził Mikołaj Frankiewicz.

Myślę, że tak i mam nadzieję, że przełoży się to na frekwencję. Pracujemy nad tym. Przy pomocy klubu z Rzeszowa chcemy zorganizować po prostu ciekawe zawody. Dziękuję Stali, że pozwoliła swoim zawodnikom przyjechać do nas, żeby się pościgać przed startem sezonu. Udało nam się stawkę uzupełnić i myślę, zebrać fajną obsadę. Bilety będą, ale to będzie naprawdę jakaś symboliczna kwota. Cena nie jest jeszcze ustalona,. ale na pewno nie będą to jakieś wygórowane stawki. Z pewnością dużo taniej niż na rozgrywki ligowe – zapowiedział prezes Speedway Kraków.

419204373 1056030548770359 2019696450577109925 n
Fot. Jakub Malec
Powrót żużla do krakowa
Fot. Żużel Kraków/Facebook

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *