Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Jakub Kępa o Zmarzliku – „człowiek z innej planety”. Żużlowa miłość, która zmieniła historię Lublina

Jakub Kępa
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Redakcja

Jakub Kępa o Zmarzliku – „człowiek z innej planety”. Żużlowa miłość, która zmieniła historię Lublina

Bartosz Zmarzlik zdobył tytuł najlepszego sportowca województwa lubelskiego za zeszły rok. To zaszczytne wyróżnienie stanowi koronację jego wyjątkowej kariery w żużlu. Ale czy można było być pewnym, że po przenosinach do Lublina, Bartosz pozostanie wierny tylko sobie?

Przenosiny do Lublina – Decyzja o zmianie barw klubowych

Przed rokiem, gdy podpisywano kontrakt z Zmarzlikiem, pytanie nurtowało wielu – czy Bartosz zostanie wierny sam sobie, niezmiennie jeżdżąc w jednym klubem przez całą karierę? Jego transfer do Motoru Lublin była momentem przełomowym, ale czy zmiana barw klubowych wpłynęła na jego pewność siebie?

-Bartek jest wyjątkowym żużlowcem i sportowcem. W naszym środowisku mówi się, że jest to człowiek z innej planety. Tak naprawdę jest gwarantem punktów. Nie obawiałem się więc ani przez chwilę, że może nastąpić słabszy moment w jego wykonaniu. Bartek jest liderem z prawdziwego zdarzenia. – mówi prezes Platinum Motor Lublin, Jakub Kępa dla kurierlubelski.pl

Bartek to żużlowy magik, człowiek z innej planety, który gwarantuje punkty dla swojej drużyny. Lider z prawdziwego zdarzenia, o którym mówi się, że jest niezastąpiony.

Relacje z Bartkiem Zmarzlikiem – Trzy lata przekonywania do przejścia do Motoru

Relacje między Bartoszem Zmarzlikiem a prezesem Motoru Lublin sięgają wielu lat. Trzy długie lata przekonywania wybitnego żużlowca do przyjścia do Lublina. To zadanie nie było łatwe, zwłaszcza gdy zawodnik przez 12 lat reprezentuje jeden klub. Jakie wyzwania pojawiły się podczas negocjacji?

Moje relacje z Bartkiem od wielu lat są bardzo dobre. Nakłaniałem go do przyjścia do Motoru przez około trzy lata. Nie było to łatwe, bo jednak zawodnika, który od rozpoczęcia kariery przez kolejne 12 lat reprezentuje jeden klub, ciężko jest przekonać do zmiany. Tym bardziej cieszę się, że to udało się, a teraz udało się przedłużyć z nim kontrakt o następne dwa lata. – mówił sternik klubu z Lublina

Po wielu staraniach udało się przekonać Zmarzlika do zmiany barw klubowych, co teraz przynosi radość kibicom. Bartosz Zmarzlik to nie tylko najlepszy sportowiec województwa lubelskiego, ale także ikona żużla, której wierność klubowi i zdolności sportowe są niewątpliwie godne podziwu. Jego historia w Lublinie to nie tylko sukces sportowy, ale również owoc długotrwałych relacji i zaufania.

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch
żużel
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *