Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Marek Cieślak radzi 16-latkowi z Grudziądza! – „Musi też trenować na torach przyczepnych”

Marek Cieślak
Fot. Anna Kłopocka /TŻ Ostrovia

Autor: Krzysztof Choroszy

Marek Cieślak radzi 16-latkowi z Grudziądza! – „Musi też trenować na torach przyczepnych”

Ostatni tydzień jest bardzo udany dla 16-letniego Kevina Małkiewicza. W dniu swoich szesnastych urodzin młodzieżowiec został wypożyczony z GKM-u Grudziądz do Sparty Wrocław i od razu zadebiutował w PGE Ekstralidze. Debiut okazał się być udany, gdyż Małkiewicz zdobył wtedy pierwszy punkt w lidze. W kolejnym spotkaniu w Lesznie kilka dni później 16-latek dorzucił kolejne dwa ważne punkty, prezentując się bardzo dobrze.

Żużel. Unia nie zwalnia tempa! Mimo przegranej kibice w Lesznie mogą się cieszyć

W magazynie PGE Ekstraligi na antenie Canal+ były selekcjoner reprezentacji Polski, Marek Cieślak, udzielił ważne rady młodemu zawodnikowi, odnośnie treningu. Cieślak powiedział, że Małkiewicz, wywodzący się z twardego toru w Grudziądzu, jeździ teraz we Wrocławiu, gdzie też jest w miarę twardo, powinien on również spróbować treningu na nawierzchni bardziej przyczepnej, gdyż taki tor w końcu też się trafi i będzie on wtedy bezradny, bo w takich okolicznościach jazda jest zupełnie inna i motocykl prowadzi się kompletnie inaczej, czego trzeba się nauczyć.

Ja bym chciał doradzić, oczywiście nie trzeba mnie słuchać, ale on jest z toru twardego, czyli z Grudziądza, poszedł do Wrocławia, czyli też prawię na twardy to, dzisiaj też tutaj twardy, jak chce być dobrym zawodnikiem, musi też trenować na torach przyczepnych, bo kiedyś się trafią te tory i wtedy tacy młodzi chłopcy są bezbronni, to jest inna jazda i to jest inny ciąg tego motocykla, tego trzeba się nauczyć.” – mówił w Magazynie PGE Ekstraligi na antenie Canal+ Marek Cieślak.

Dla Kevina Małkiewicza mecz w Lesznie był dopiero drugim spotkaniem w życiu w rozgrywkach ligowych. Na tę chwilę młodzieżowiec zrobił świetne wrażenie, zdobywając w pierwszych dwóch spotkaniach 3 punkty z dwoma bonusami oraz prezentując się świetnie na motocyklu, co jak na zawodnika w takim wieku mogło budzić podziw.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *