Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Nowe oświetlenie na stadionie Polonii Bydgoszcz

Żużel

Autor: Wojciech Kamiński

Żużel. Nowe oświetlenie na stadionie Polonii Bydgoszcz

Abramczyk Polonia Bydgoszcz kolejny rok jest postrzegana jako jeden z faworytów do wygrania 1. Ligi Żużlowej, ewentualne zwycięstwo w rozgrywkach przełoży się na awans do PEG Ekstraligi. Można śmiało powiedzieć, że klub organizacyjnie jest gotowy na występy w „Najlepszej lidze świata”, jednak infrastruktura stadionowa w pewnych aspektach wymaga poprawy.

Bartosz Zmarzlik zalicza taśmę i wygrywa SGP w Chorwacji [RELACJA]

W związku z tym miasto Bydgoszcz ogłosiło przetarg na sporządzenie dokumentacji projektowej niezbędnej do modernizacji oświetlenia na bydgoskim stadionie. Aktualne nie spełnia wymogów stawianych przez Ekstraligę. Lampy, które były zamontowane w 1995 roku generują moc około 1000 luksów, a wymagana moc to 1800 luksów.

Jak możemy przeczytać w komunikacie miasta Bydgoszczy, konieczne będzie postawienie nowych masztów. Preferowany rozwiązaniem jest redukcja ich liczby z sześciu do czterech (likwidacja tych, które są na szczytach łuków). Dodatkowym założeniem jest wykorzystanie lamp w technologii LED, które mają pozwolić na zwiększenie efektywności energetycznej. Nowe oświetlenie musi mieć możliwość użytkowania z mniejszym natężeniem światła, na przykład podczas treningów. Szacuje się, że koszt wymiany to kilka milionów złotych, warto dodać, że na stadionie Polonii trzeba wykonać odwodnienie liniowe co będzie kosztowało kolejne 500 000 złotych.

źródło: bydgoszczinformuje.pl / fot. polonia.bydgoszcz.pl

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×