Przejdź do treści
Metalkas 2. Ekstraliga/Wywiady

Żużel. Norick Bloedorn o celach na przyszły rok – „Przede wszystkim poprawić swoją średnią”

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Marcin Boroch

Żużel. Norick Bloedorn o celach na przyszły rok – „Przede wszystkim poprawić swoją średnią”

Nowy nabytek Speedway 2. Ekstraligi INNPRO ROW-u Rybnik, Niemiec Norick Bloedorn udzielił wywiadu na łamach strony ekstraliga.pl, gdzie opowiedział o tym, dlaczego wybrał jazdę dla rybnickiej elity, o swoich celach na zbliżający się sezon i o to, co sądzi na temat zmiany nazwy.

Zmiany w sporcie żużlowym w Polsce

Zmiana nazwy na 2. Speedway Ekstraliga wywołała w mediach dość dużo kontrowersji. Jedni uważają, że jest ona dobra, bowiem może zwiększyć marketing całej ligi. Inni z kolei są zupełnie zdziwieni i naśmiewają się z nowych pomysłów władz ligi. O to samo, został również zapytany nowy nabytek INNPRO ROW-u Rybnik na łamach ekstraliga.pl. Według niego zmiany te są na duży plus — Myślę, że to dobry ruch dla polskiego żużla. Wierzę, że to zwiększy zasięg i poprawi marketingowo rozgrywki. Będzie teraz większy profesjonalizm. Oczywiście, że dla zawodników lepiej jest być częścią Ekstraligi. Ale zobaczymy, jak bardzo to się dla mnie zmieni — odpowiada reprezentant Niemiec

Jazda w polskim klubie

Niemiec po tym, jak jego poprzedni klub — Landshut Devils postanowił nie przystąpić do rozgrywek 2. Speedway Ekstraligi i wystąpić w Krajowej Lidze Żużlowej, zdecydował się pozostać na tym szczeblu rozgrywkowym i zasilić szeregi INNPRO ROW-u Rybnik, czyli finalisty zakończonego sezonu. 20-latek wypowiedział się o tym, dlaczego wybrał ofertę Rekinów.

Głównie chciałem zdobyć doświadczenie w polskim klubie. Myślę i mam nadzieję, że pomoże mi to w dalszym rozwoju i mam również nadzieję na osiągnięcie lepszych wyników. Jak dotąd mogę wskazać tylko pozytywne rzeczy w tej kwestii. Nie mogę się doczekać sezonu, mam nadzieję, że dobrego sezonu z nowym zespołem i kolegami. Oczywiście sądzę, że będę mógł skorzystać z doświadczeń innych zawodników. Ogólnie uważam, że to bardzo dobry zespół. Mamy w zespole żużlowca, którego lepiej znam, gdyż z Brady Kurtzem jeździłem w Anglii przez ostatnie dwa lata — wyjaśnia.

Cele na sezon żużlowy 2024

Poprzedni sezon dla juniora był bardzo udany. Udało mu się wywalczyć średnią 1.616 na bieg i 6.63 na spotkanie, co dało 30. miejsce w rankingu na zapleczu PGE Ekstraligi. Gorzej radził sobie w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów, kończąc cały cykl na 9. pozycji. Zawodnik wypowiedział się o celach na rok 2024

Najpierw zobaczę, jak sobie poradzę na pozycji zawodnika w kategorii U24. Niemniej jednak mam nadzieję poprawić swoją średnią i to ważny cel. Jeśli chodzi o SGP2, to w 2023 roku nie przebiegało w tych zawodach wszystko tak, jakbym sobie założył. Muszę dołożyć jakości do swojej jazdy i wyników, liczę na dobre miejsce w nowym sezonie w SGP2. Myślę, że mój sezon zimowy wygląda podobnie do większości innych zawodników. Treningi fitness i przygotowanie motocykli – tym się zajmuję. Na początku roku planuję urlop narciarski i tydzień we Włoszech z jazdą na crossie. Potem w połowie lutego zaczniemy pierwsze treningi żużlowe – kończy.

370591827 773044864823113 937310195310709042 n
Fot. Sonia Kaps
371805335 773042331490033 7164296943240439080 n
Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *