Przejdź do treści
Artykuły

Żużel. Niespodziewanie stał się liderem drużyny. Jacob Thorssell najmocniejszym ogniwem Texom Stali Rzeszów

Żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Klaudia Waltoś

Żużel. Niespodziewanie stał się liderem drużyny. Jacob Thorssell najmocniejszym ogniwem Texom Stali Rzeszów

Jacob Thorssell to jeden z czołowych zawodników tegorocznego beniaminka Metalkas 2. Ekstraligi. Jest to drugi sezon zawodnika w barwach Texom Stali Rzeszów. Już rok temu fenomenalnie spisywał się na drugoligowych torach. Zdobywał wysokie dorobki punktowe dla drużyny, a finalnie uplasował się na 8. pozycji wśród pierwszoligowych zawodników po względem średniej biegowej. Niespodziewanie, to właśnie on stał się liderem żurawi w tegorocznych rozgrywkach.

Szwed niewątpliwie jest aktualnie jednym z najmocniejszych ogniw w Texom Stali Rzeszów. Uplasował się na najwyższym miejscu w rankingu rzeszowskich zawodników ze średnią 2.150. Tuż za nim znajduje się Nicki Pedersen. Duńczyk do tej pory wykręcił średnią 2.143. Obcokrajowcy są więc parą niewątpliwie mocną i skuteczną, mimo tego, iż nie stawali razem pod taśmą zbyt wiele razy.

Oprócz Thorssella z rzeszowskim klubem ma kontrakt także Peter Kildemand, który w ubiegłym roku był pewniakiem w składzie żurawi. W tym sezonie nie dostał on jeszcze swojej szansy na starty. Wiele wskazuje na to, iż jest to właśnie skutkiem dobrej dyspozycji Thorssella, który podczas meczu z H.Skrzydlewska Orłem Łódź, inaugurującym tegoroczne rozgrywki w Rzeszowie zdobył 14 „oczek”. Był to najwyższy wynik spośród wszystkich zawodników gospodarzy.

Podobnie było w meczu z Cellfast Wilkami Krosno, gdzie zapisał na swoim koncie 10 punktów. Nieco słabiej pokazał się w meczu wyjazdowym z drużyną z Rybnika, co jednak szybko nadrobił w spotkaniu wyjazdowym z Arged Malesą Ostrowem Wielkopolskim. Można więc uznać, iż zawodnik lepiej czuje się na domowym obiekcie. W meczach domowych zdobył dotychczas 24 „oczka” + 1 bonus.

Thorssell jest więc najlepiej punktującym dotychczas zawodnikiem Texom Stali, co dobrze oddziałuje na jej dyspozycję i wyniki. Zespół pod okiem menadżera, Pawła Piskorza, zajmuje aktualnie 6. miejsce w tabeli rozgrywek, co zapewnia walkę o awans do wyższej ligi rozgrywkowej w fazie play-off. Do tego jeszcze jednak długa droga, a wszystko może się zmienić. Pozostaje więc wierzyć, iż dyspozycja Szweda nie spadnie, a jego cenne punkty wspomogą drużynę w walce o najwyższe cele. Okazją do zdobycia wysokich wyników będzie zbliżający się mecz z Energią Wybrzeże Gdańsk, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 maja o godz. 16:30 przy owalu na Hetmańskiej 69.

438097716 1117083469331733 7859864887581585449 n
Fot. Jakub Malec
440872281 1124647251908688 19880714205922345 n
Fot. Jakub Malec

Dołacz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *