Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Nie jest już traktowany jak junior. „Teraz jest znacznie trudniej”

żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Nie jest już traktowany jak junior. „Teraz jest znacznie trudniej”

Start Gniezno wygrał mecz na szczycie 1. kolejki Krajowej Ligi Żużlowej w wielkanocny weekend. Gnieźnianie zwyciężyli Unię Tarnów w stosunku 49:41. Jednym ze współautorów tego sukcesu był Casper Henriksson.

Szwed ma przed sobą jeszcze ten oraz następny sezon jako młodzieżowiec. Wedle nowych przepisów polskich lig żużlowych nie może on jednak już startować z pozycji juniorskiej w najniższej klasie rozgrywkowej. Pierwsze spotkanie ligowe z Unią Tarnów poszło mu jednak bardzo dobrze. Zapisał przy swoim nazwisku dziewięć „oczek”.

Jestem zadowolony. Tak, to prawda, że miałem dwa słabsze wyścigi w trzeciej i czwartej serii. Po przegranym momencie startowym naprawdę ciężko było mi wyprzedzać przeciwników na dystansie. Dlatego nie byłem w stanie wygrać tych biegów – ocenia swój występ Henriksson na łamach polskizuzel.pl

Młody reprezentant Kraju Trzech Koron spędza w pierwszej stolicy Polski już drugi sezon. W ubiegłym roku, jeszcze na pozycji młodzieżowca, wykręcił średnią 1,784. Mimo tego, że musiała zmienić się jego rola w drużynie, nie widział sensu zmiany otoczenia.

Tak, ale mogę powiedzieć, że spodobał mi się klub z Gniezna. Wszyscy ludzie pracujący w klubie i zawodnicy są bardzo dobrzy. Tak samo, jak nasi kibice. Jeśli czujesz się szczęśliwy, to po co masz odchodzić? Właśnie dlatego zostałem w Starcie – tłumaczy.

Casper Henriksson musi radzić sobie w nowej rzeczywistości, kiedy mimo ledwie 20 lat na karku, jest już traktowany jako senior i zawodnik U-24. Skończył się dla niego etap startów z pozycji 14-15 lub 6-7. Teraz w każdym biegu mierzy się z seniorami drużyny przeciwnej. Choć sam zaznacza, że poziom trudności wzrósł, jego wynik w pierwszym spotkaniu na tle tak silnego rywala może napawać optymizmem.

Teraz jest znacznie trudniej, ale mogę zapewnić, że będę dawał z siebie wszystko, startując na pozycji zawodnika do lat 24. Do tej pory to mi się udawało – komentuje dla polskizuzel.pl

start gniezno 2023
Fot. Sonia Kaps
gniezno prezentacja
Fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *