Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Nicolai Klindt kontuzjowany. Wybrzeże w jeszcze gorszej pozycji

Nicolai Klindt
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Nicolai Klindt kontuzjowany. Wybrzeże w jeszcze gorszej pozycji

Energa Wybrzeże Gdańsk jest już w fatalnej sytuacji w Metalkas 2. Ekstralidze. W niedzielę przegrali kolejne domowe spotkanie, tym razem z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski. Na domiar złego groźny wypadek zaliczył Nicolai Klindt, w którego wjechał Bartosz Głogowski, jego kolega z drużyny.

Cała kraksa wyglądała fatalnie. Doszło do niej w ośmym wyścigu dnia. Gdańszczanie przegrywali podwójnie. Na pierwszym łuku jednego z okrążeń wprost w Nicolaia Klindta wjechał, wydawało się, jadący dość daleko za nim Bartosz Głogowski. Obaj zawodnicy z impetem uderzyli o tor. Młodzieżowiec się z niego podniósł, jednak Duńczyk trafił do karetki i był niezdolny do dalszej jazdy. Teraz wiemy, że u Klindta doszło do poważnej kontuzji.

O złamaniu ręki u Duńczyka poinformował jego klub z ligi brytyjskiej, King’s Lynn Stars. Poniżej informacja z portalu X.

Parę godzin później również w serwisie X informacje dotyczące swojego kapitana przekazał rzecznik prasowy Energa Wybrzeża Gdańsk. Rafał Sumowski do informacji o złamanej ręce dodał jeszcze bardziej niepokojące wieści. U żużlowca możliwe jest bowiem uszkodzenie kręgu C5. W poniedziałek Duńczyk ma przejść szczegółowe konsultacje w Koninie.

Kontuzja kapitana to kolejny ogromny problem dla Wybrzeża. W klubie są już jednak niemal pogodzeni ze spadkiem. Od kilku dni zupełnie nieaktywne są profile społecznościowe i wydaje się, że w Gdańsku nic już dobrego się w tym sezonie nie wydarzy.

350820411 785449149798255 1688826176860974586 n
Fot. Sonia Kaps
Memoriał Henryka Żyto
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *