Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Młodzieżowiec Wybrzeża staranował swojego kolegę z drużyny. Ten opuścił tor w karetce

Młodzieżowiec Wybrzeża
Screen: Canal+ Sport 5

Autor: Krzysztof Choroszy

Młodzieżowiec Wybrzeża staranował swojego kolegę z drużyny. Ten opuścił tor w karetce

Dzisiaj odbywają się dwa spotkania Metalkas 2. Ekstraligi. Jedno z nich ma miejsce w Gdańsku. Tam Energa Wybrzeże podejmuje Arged Malesę Ostrów Wielkopolski. Faworytem tego meczu byli ostrowianie, jednak gospodarze walczą w tym momencie o życie i na pewno robią wszystko, by zdobyć punkty kluczowe do utrzymania w lidze. Niestety samo spotkanie przyniosło bardzo groźny upadek.

W biegu ósmym zawodów w zespole gości startowali Sebastian Szostak i Frederik Jakobsen. Po stronie gospodarzy natomiast na torze pojawili się Nicolai Klindt i Bartosz Głogowski. Po pierwszym okrążeniu podwójnie prowadzili goście. Na trzecim miejscu jechał Klindt. Niestety na pierwszym łuku drugiego okrążenia został on staranowany przez Głogowskiego, który na pełnej prędkości wpadł w Duńczyka.

Na torze błyskawicznie pojawiły się dwie karetki. Dużo gorzej wyglądała sytuacja u Nicolaia Klindta. Bartosz Głogowski podniósł się i utykając, powrócił do parku maszyn. Niestety Duńczyk opuścił tor na noszach w karetce i miał udać się do szpitala. Zawodnik najbardziej uskarżał się na ból ręki i problemy z nadgarstkiem. W szpitalu prześwietlony miał zostać również jego kręgosłup, o czym usłyszeliśmy na antenie Canal+ Sport 5.

Memoriał Henryka Żyto
Fot. Marta Astachow
Klindt
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *