Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Trzykrotny mistrz świata chcę jak najlepiej przygotować się do sezonu żużlowego 2024

Żużel
fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Trzykrotny mistrz świata chcę jak najlepiej przygotować się do sezonu żużlowego 2024

Miniony sezon okazał się być bardzo ciężki dla Nickiego Pedersena. Duńczyk rozpoczął go bardzo dobrze, później przyszły jednak problemy ze zdrowiem, co miało wpływ na gorszą formę fizyczną. Skutkowało to tym, że w przyszłym roku nie zobaczymy trzykrotnego mistrza świata w PGE Ekstralidze.

Brak odpowiednich przygotowań

Rok wcześniej w sezonie 2022 Nicki doznał bardzo ciężkiej kontuzji, która wykluczyła go ze sportu na wiele miesięcy. Okazuje się, że miała ona wpływ również na formę fizyczną w ostatnich rozgrywkach. Jak powiedział selekcjoner reprezentacji Danii w rozmowie z oficjalnym portalem SGP, przez operację nie mógł on przygotowywać się tak, jak on chciał, co doprowadziło do braku odpowiedniego przygotowania na starcie sezonu.

– Chciałem wrócić na czas na sezon 2023. Nie byłem w najlepszej kondycji fizycznej, ale nie miałem zbyt wielu miesięcy na treningi, ponieważ przez pierwsze trzy lub cztery miesiące po operacji nie pozwolono mi nic robić – mówił w rozmowie z oficjalnym portalem Speedway Grand Prix Nicki Pedersen.

Przygotowania do sezonu żużlowego 2024

Sam Duńczyk nie poddał się jednak po takim sezonie w swoim wykonaniu i już teraz rozpoczyna przygotowania do przyszłorocznej kampanii. Teraz będzie miał większe możliwości treningowe, co automatycznie powinno się przełożyć na lepszą formę fizyczną, nawet mimo tego, że skończy w kwietniu 47 lat.

– Chciałem jednak dokończyć sezon 2023 i przez całą zimę ciężko trenowałem, aby wrócić w możliwie najlepszy sposób. Teraz mogę przynajmniej trenować pod pewnymi względami, aby wrócić pod względem sprawnościowym w 2024 r. W zeszłym roku nie mogłem nic zrobić o tej porze zimą. Zacząłem treningi dopiero w połowie stycznia. Teraz mogę wykonywać ćwiczenia cardio i tym podobne, a pod względem treningowym znacznie wyprzedzam harmonogram. Nie widzę problemu i mogę być silniejszy w nadchodzącym roku – wyjaśnił.

Nicki Pedersen jest niezaprzeczalną legendą sportu żużlowego.W przyszłym roku pojedzie jednak w rozgrywkach Speedway 2. Ekstraligi, gdzie będzie reprezentował Stal Rzeszów. Jak trzykrotny mistrz świata poradzi sobie w szeregach beniaminka zaplecza ekstraligowego? Przekonamy się w nadchodzącym sezonie.

biografia Pedersena
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas
Pedersen
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×