Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Nareszcie! Poznaliśmy terminarz Krajowej Ligi Żużlowej

żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Nareszcie! Poznaliśmy terminarz Krajowej Ligi Żużlowej

Nadszedł długo wyczekiwany przez kibiców żużla w całej Polsce dzień. Na dwa miesiące przed startem ligowych rozgrywek wreszcie ogłoszono terminarz Krajowej Ligi Żużlowej. Tym samym oficjalnie dowiedzieliśmy się, ile klubów przystąpi do rozgrywek najniższego szczebla.

Siedem drużyn na starcie

W terminarzu 1. kolejki Krajowej Ligi Żużlowej uwzględniono drużynę z Krakowa. Co prawda na początku sezonu ma ona pauzować, ale jest widoczna w rozpisce, więc z niemal stuprocentową pewnością można założyć, że krakowski ośrodek powróci do ligowego ścigania. To świetna informacja dla ligi, która w sześciozespołowym składzie wyglądałaby nieco kadłubowo – pamiętać również należy, że aż dwa zespoły są z zagranicy, co daje tylko pole do popisu nieprzychylnym nowej nazwie rozgrywek.

Jakie pary otworzą sezon?

Na otwarcie sezonu będziemy świadkami wielkiego hitu, spotkania prawdopodobnie dwóch najlepszych na papierze drużyn całej ligi. Ultrapur Start Gniezno podejmie na własnym stadionie głównego faworyta do awansu – Grupa Azoty Unię Tarnów. Obejrzymy również pojedynek dwóch zagranicznych drużyn z Niemiec i Łotwy. Pierwszą serię spotkań dopełni mecz pomiędzy Enea Polonią Piła a Kolejarzem Opole. Sezon rozpocznie się nadspodziewanie wcześnie, bo już pod koniec marca.

Terminarz Krajowej Ligi Żużlowej

1 runda

sobota, 30 marca 2024 / niedziela, 31 marca 2024

Landshut – Daugavpils

Gniezno – Tarnów

Piła – Opole

Kraków – pauzuje *

Źródło: polskizuzel.pl

żużel
Fot. Jakub Malec
Klz
Fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *