Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Lokomotiv Daugavpils z ambitnymi planami na sezon żużlowy 2024 „Będziemy chcieli dostać się do play-off, a później do finału”

Lokomotiv Daugavpils
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Lokomotiv Daugavpils z ambitnymi planami na sezon żużlowy 2024 „Będziemy chcieli dostać się do play-off, a później do finału”

Krajowa Liga Żużlowa w nadchodzącym sezonie będziemy mogli oglądać dwie zagraniczne ekipy. Swoje drużyny wystawią bowiem Lokomotiv Daugavpils oraz Landhust Devils. Łotewska ekipa na nadchodzący sezon ma bardzo ambitne plany, o których w rozmowie z portalem polskiżużel.pl opowiedział menadżer Łotyszy Nikołaj Kokin.

Ambitne plany Łotyszy

Wszyscy doskonale pamiętają zeszłoroczną sytuację Landshut Devils, kiedy przez zmianę zarządcy jeszcze wtedy 1. Ligi Żużlowej (obecnie Metalkas 2. Ekstraligi) i nowe wymogi wobec drużyn nie byli w stanie wystawić zespołu na ekstraligowym zapleczu. W Daugavpils również zdają sobie sprawę z realiów, jednak mimo braku możliwości awansu liczy się dla nich rywalizacja sportowa i chcą powalczyć o fazę play-off, a później finał Krajowej Ligi Żużlowej.

– Wiemy, jakie są przepisy. Nie możemy wejść z powrotem do wyższej klasy rozgrywkowej, ale sport to dla nas sport. Będziemy chcieli dostać się do play-off, a później do finału rozgrywek. A co tam będzie, to już zobaczymy. Takie są nasze plany. Moglibyśmy spokojnie jeździć łotewskimi zawodnikami, ale zakontraktowaliśmy jeszcze zagranicznych. Chcemy pokazać się publiczności z jak najlepszej strony – mówił Nikołaj Kokin dla portalu polskiżużel.pl.

Emocjonująca walka o miejsce w zespole

Lokomotiv Daugavpils podpisał kontrakty z kilkoma obcokrajowcami: Rene Bachem, Justinem Sedgmenem, Noelem Wahlqvistem oraz Steve’em Worrallem. Prócz nich w klubie kontrakty mają również Łotysze tacy jak między innymi: Jewgienij Kostygow czy powracający do zespołu Oleg Michaiłow. Cała kadra jest bardzo obszerna, więc rywalizacja o skład szykuje się ogromna. Szkoleniowiec ekipy z Daugavpils zdradził, że wszyscy będą rywalizować o to, aby znaleźć się w składzie na mecz ligowy, w którym to pojadą najlepsi zawodnicy.

– Zobaczymy. Kto będzie liderem, ten będzie jeździć w meczach. Mogę powiedzieć, że szansę dostaną wszyscy, a w ligowym składzie znajdą się najlepsi. Nie ukrywam, że chciałbym, aby więcej jeździli nasi zawodnicy, aby pokazali się publiczności. Ale do tego potrzebne są wyniki. Lokomotiv w Krajowej Lidze Żużlowej będą reprezentować ci, którzy zapewnią nam wyniki. Tego potrzebujemy – tłumaczył.

Łotysze bardzo ambitnie podchodzą więc do tegorocznego sezonu i chcą pokazać się z jak najlepszej strony. Nie są oni jednak najmocniejszą drużyną, gdyż znajdzie się parę zespołów jak na przykład Unia Tarnów czy Polonia Piła, które mają na papierze lepszych zawodników. W sezonie może się jednak wszystko wydarzyć, a jak pojedzie Lokomotiv Daugavpils, przekonamy się po starcie rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej.

358580861 778983537568753 4331665920196840198 n
Fot. Roman Biliński
359259098 778982254235548 7926764206801470945 n
Fot. Roman Biliński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *