Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Żużel. Najlepsi polscy zawodnicy? Bartosz Zmarzlik wskazał swoich faworytów

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Najlepsi polscy zawodnicy? Bartosz Zmarzlik wskazał swoich faworytów

W niedzielę na kanale PGE Ekstraligi ukazał się filmik Q&A, w którym wziął udział Bartosz Zmarzlik. Obecny Mistrz Świata odpowiedział na kilka pytań, które kibice zadali w mediach społecznościowych. My zebraliśmy najciekawsze wypowiedzi.

TOP 5 polskich zawodników wg Mistrza Świata

Jeden z fanów poprosił Zmarzlika o podanie top 5 najlepszych polskich żużlowców oraz czemu tak wybrał. Gorzowianin swoją listę rozpoczął od Macieja Janowskiego – który nieraz ciągnął reprezentację Polski. Topowy zawodnik w Ekstralidze i brązowy medalista mistrzostw świata. Kolejnym wymienionym zawodnikiem był Patryk Dudek – od czasów juniorskich cały czas wspólnie w kadrze jeździmy, ale też w lidze rywalizujemy.
Na liście nie zabrakło również zeszłorocznych zespołowych kolegów Bartka Zmarzlika – Dominik Kubera, który z roku na rok się rozkręca, że tak powiem, coraz bardziej się rozpycha i notuje bardzo dobre wyniki. Jarek Hampel, który już wiele lat jest naprawdę na topie i cały czas jego nazwisko jest bardzo mocne – Mistrz Świata swoją listę uzupełnił braćmi Pawlickimi oraz Szymonem Woźniakiem.

Rajd Dakar i Zmarzlik?

Wśród zadanych pytań pojawiło się takie dotyczące Rajdu Dakar. Ta, jedna z najsłynniejszych rywalizacji na świecie, jest niesamowicie wymagająca i wymaga pełnego poświęcenia oraz bardzo długiego przygotowania. Jeden z kibiców zapytał zawodnika Motoru, czy nie zechciałby na koniec swojej kariery wziąć udziału w Rajdzie Dakar.

„Trudne pytanie. Czasem jakby się nad tym zacząłem zastanawiać. Nawet coś tam próbowałem spróbować jako dyscypliny, myślę, że to było 0,1 tego jak to po prostu jest. Dużo ludzi pyta, jakby łączą koniec kariery moto sportowej za kilkanaście lat z tym, że trzeba jechać Dakar. W pewnym momencie poczułem to jak takie narzucanie. Myślę, że to jest w odległej przyszłości. Mam takie zrywy, nieraz pomysły na różne fajne, szalone rzeczy, ale na dzień dzisiejszy nic mnie poza żużlem nie interesuje.”

Gdzie moglibyśmy się ścigać?

W ostatnim pytaniu kibic zapytał się Zmarzlika, gdzie chciałby się ścigać. Żużlowiec mógł wybrać dowolne miejsce na świecie, gdzie mógłby powstać tor żużlowy i gdzie można by było urządzić zawody.

„We Włoszech albo w Hiszpanii. Byłaby większa możliwość jazdy, bo myślę, że to okienko pogodowe do jazdy na motocyklach jest chyba dłuższe niż u nas. To byłaby fajne. Odnośnie Polski to cały czas myślę, że fajnie jakby był klub w stolicy Polski. To mogłoby też może pomóc nam jeszcze bardziej rozpromować [żużel]. Stolica przyciąga ludzi i widzimy też to po Grand Prix w Warszawie. Jest specjalny klimat.”

Trzeba przyznać, że odpowiedzi udzielone przez mistrza świata dają do myślenia, jak to o TOP5 czy o możliwych miejscach do ścigania. Faktycznie Włochy czy Hiszpania wydają się ciekawymi lokalizacjami do rozgrywania zawodów żużlowych. Tylko czy nasza ukochana dyscyplina by się tam przyjęła? Na pewno jest to coś, nad czym warto by FIM się zastanowił. Natomiast perspektywa zobaczenia Zmarzlika w Rajdzie Dakar przyciągnęłaby mnóstwo osób. Jednak do tego jeszcze baaardzo daleko. A czy Wy chcielibyście zobaczyć Mistrza Świata w tym najsłynniejszym rajdzie? Dajcie znać w komentarzach oraz napiszcie swoje TOP5 polskich żużlowców.

310330741 10160532111841738 5838922606958635871 n
Fot. Michał Szmyd
Reprezentant Polski
Fot. Marta Astachow

Śledź nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *