Przejdź do treści
Aktualności/Gdzie oglądać żużel

Żużel na żywo. Gdzie oglądać niedzielne spotkania PGE Ekstraligi i nie tylko?

Żużel na żywo
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel na żywo. Gdzie oglądać niedzielne spotkania PGE Ekstraligi i nie tylko?

W sobotę wszyscy byli świadkami triumfu Martina Vaculika podczas Grand Prix Czech w Pradze. Dzisiaj natomiast wracają rozgrywki ligowe w Polsce. Kibice będą mogli śledzić aż sześć spotkań rozgrywanych na naszych rodzimych torach. Poznamy bowiem kolejne rozstrzygnięcia w PGE Ekstralidze, Metalkas 2. Ekstralidze i Krajowej Lidze Żużlowej. Gdzie oglądać niedzielne zawody żużlowe? Odpowiadamy na to pytanie!

Po sobocie, która ze względu na odwołane mecze, nie przyniosła nam żadnych emocji na polskich torach, będziemy świadkami innych spotkań. Najpierw swoje mecze rozegrają zespoły Metalkas 2. Ekstraligi. Texom Stal Rzeszów podejmować będzie u siebie Abramczyk Polonię Bydgoszcz. W drugim z pojedynków H.Skrzydlewska Orzeł Łódź na swoim domowym owalu pojedzie z Cellfast Wilkami Krosno. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 14:00. Kibice będą mogli obejrzeć je za pośrednictwem transmisji na żywo. Mecz w Łodzi dostępny będzie w serwisie Canal+ Online, natomiast starcie w Rzeszowie transmitowane będzie na antenie Canal+ Sport 5.

O 16:30 rozpoczną się emocje związane z najlepszą ligą żużlową świata. Wtedy to wystartuje mecz na toruńskiej Motoarenie. KS Apator Toruń będzie podejmować u siebie beniaminka rozgrywek PGE Ekstraligi NovyHotel Falubaz Zielona Góra. Prawdziwego hitu siódmej kolejki kibice będą świadkami kilka godzin później. Przy Alejach Zygmuntowskich Orlen Oil Motor Lublin zmierzy się z Betard Spartą Wrocław. Będzie to więc starcie lidera z wiceliderem, a zarazem mistrza z wicemistrzem. Początek meczu zaplanowany został na godzinę 19:15. Oba spotkania transmitowane będą na antenie Canal+ Sport.

Niedziela przyniesie również kolejne rozstrzygnięcia na najniższym szczeblu rozgrywek w Polsce. Podobnie do wyżej wspomnianych rozgrywek odbędą się dwa spotkania Krajowej Ligi Żużlowej. Najpierw o godzinie 15:00 rozpocznie się starcie Polonii Piła z Trans MF Landshut Devils, natomiast dwie godziny później Unia Tarnów w „Jaskółczym Gnieździe” pojedzie z Optibet Lokomotivem Daugavpils. Niestety żadne z obu spotkań nie będzie transmitowane w telewizji.

Plan transmisji niedziela 2 czerwca:

PGE Ekstraliga

  • KS Apator Toruń – NovyHotel Falubaz Zielona Góra godz. 16:30 (Canal+ Sport)
  • Orlen Oil Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław godz. 19:15 (Canal+ Sport)

Metalkas 2. Ekstraliga

  • Texom Stal Rzeszów – Abramczyk Polonia Bydgoszcz godz. 14:00 (Canal+ Sport 5)
  • H.Skrzydlewska Orzeł Łódź – Cellfast Wilki Krosno godz. 14:00 (Canal+ Online)

Krajowa Liga Żużlowa

  • Polonia Piła – Trans MF Landshut Devils godz. 15:00 (brak transmisji)
  • Unia Tarnów – Optibet Lokomotiv Daugavpils godz. 17:00 (brak transmisji)

Osoby, które nie będą mogły oglądać meczów w telewizji, zachęcamy do śledzenia relacji na żywo na naszym portalu. Będziecie mogli na bieżąco dowiadywać się o wyniku i przebiegu zawodów.

Artiom Łaguta
Fot. Łukasz Wilk
20240517 DSC04781
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×