Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Na papierze mecz na szczycie 2. Ligi Żużlowej. Zapowiedź spotkania Start-Stal

żużel
Fot. Patrycja Sobiech

Autor: Dawid Ociepa

Żużel. Na papierze mecz na szczycie 2. Ligi Żużlowej. Zapowiedź spotkania Start-Stal

Już dzisiaj nadchodzi czas na odrobienie ostatnich zaległości w 2. Lidze Żużlowej. W meczu 5. kolejki naprzeciwko siebie staną ekipy Start Gniezno i Texom Stal Rzeszów, które przed sezonem były typowane jako faworyci do awansu.

Sensacji nie było, Betard Sparta Wrocław rozgromiła Cellfast Wilki Krosno 62:28 [Relacja]

Obie drużyny znajdują się po przeciwnych biegunach tabeli. Żurawie lecą na drugim miejscu, ale tylko szukają okazji na poszybowanie na pozycję lidera. Start natomiast po czterech spotkaniach zajmuje przedostatnią pozycję. Stąd faworytem jest Stal Rzeszów.

Rzeszowianie zdecydowali się nie awizować do składu wypożyczonego od ROW-u Rybnik Krystiana Pieszczka. Wychowanek Wybrzeża Gdańsk jednak w każdym momencie może wskoczyć do składu.

Wokół Startu natomiast rozbrzmiewa medialna burza, która nie pomaga w osiąganiu dobrych wyników. Prezes klubu kilka dni temu ogłosił, że zamraża pensje zawodnikom. Zmienił on jednak plany, gdyż wynagrodzenia zostaną wypłacone w terminie, a sam sternik przeprosił zawodników za zaistniałą sytuację.

Ponadto problemem na płaszczyźnie sportowej gospodarzy jest nierówna forma zawodników. Trudno powiedzieć, który zawodnik zapunktuje na swoim poziomie, a który znowu rozczaruje swoich kibiców. Na przykład w przegranym meczu w Opolu 56:34 najlepiej w barwach Startu pojechał Hubert Łęgowik (13 punktów), który w poprzednim meczu przeciwko Rawiczowi zdobył tylko 4 „oczka”.

Stabilność nie jest problemem Stali Rzeszów. Na cztery spotkania Rzeszowianie wygrali aż 3, w tym jeden na wyjeździe, w czym pomogła równa forma większości zawodników.

Start Gniezno:
9. Hubert Łęgowik
10. Tim Soerensen
11. Kacper Gomólski
12. Josh Pickering
13. Sam Masters
14. Mikołaj Czapla
15.

Texom Stal Rzeszów:
1. Marcin Nowak
2. Kevin Woelbert
3. Rafał Karczmarz
4. Jacob Thorsell
5. Peter Kildemand
6. Philip Hellstroem-Bangs
7.

fot. Patrycja Sobiech

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *