Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Sensacji nie było, Betard Sparta Wrocław rozgromiła Cellfast Wilki Krosno 62:28 [Relacja]

Sparta Wrocław

Autor: Kamil Tokarczyk

Sensacji nie było, Betard Sparta Wrocław rozgromiła Cellfast Wilki Krosno 62:28 [Relacja]

W drugim dzisiejszym spotkaniu w ramach 7. Kolejki PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław nie dała żadnych szans Cellfast Wilkom Krosno wygrywając z beniaminkiem 62:28. Najlepszymi zawodnikami swoich drużyn był kompletny po stronie gospodarzy Maciej Janowski (14+1), natomiast u gości był to Jason Doyle (8+1).

Otwarcie spotkania to bardzo dobry wyjazd spod taśmy pary Woffinden-Łaguta, jednak na trasie Vaclav Milik wykorzystał doświadczenie związane z torem we Wrocławiu i inteligentnie blokując Woffindena pomógł Jasonowi Doyle’owi wyprzedzić Brytyjczyka, co pozwoliło Wilkom zremisować bieg otwarcia 3:3. Bieg młodzieżowy to pierwsze punkty Kacpra Andrzejewskiego, który przywiózł za swoimi plecami Krzysztofa Sadurskiego, a także biegowe zwycięstwo dla swojej drużyny.

Wyścig trzeci to pierwszy mocny cios wrocławian, którzy za sprawą podwójnego zwycięstwa pary Pawlicki-Janowski, prowadzili w całym meczu 12:6. Prawdziwa euforia zapanowała na stadionie w wyścigu zamykającym pierwszą serię, gdzie Kacper Andrzejewski ponownie zachwycił i tym razem za swoimi plecami przez trzy i pół okrążenia miał nie tylko Sadurskiego, ale również Krzysztofa Kasprzaka, ostatecznie na ostatnim łuku Andrzejewskiego mocno wyniosło i uderzył w bandę, przez co nie udało mu się ukończyć tego biegu, a po pierwszej serii mieliśmy wynik 15:9.

Duże problemy z torem w Lublinie! Odparzyny na łukach po plandece! Co na to Ekstraliga?

Bieg piąty to wyraźna przewaga prędkości od gospodarzy, którzy za sprawą pary Artiom Łaguta- Piotr Pawlicki powiększyli swoją przewagę do już dziesięciu punktów! W kolejnych odsłonach drugiej serii startów to ponownie wrocławianie wygrywali wyścigi drużynowo i po siedmiu wyścigach prowadzili już 29:13. Bieg dziewiąty to pierwsza rezerwa taktyczna ze strony Wilków Krosno (Lebiediew za Świercza), jednak to również nie pomogło gościom w odrabianiu strat i ponownie to para Woffinden- Bewley przywiozła podwójne zwycięstwo, a Sparta była już niemal pewna zwycięstwa, prowadząc w całym meczu 37:17.

W wyścigu dziesiątym na torze wydarzyło się więcej niż łącznie przez pierwsze dziewięć biegów, Andrzej Lebiediew stoczył pasjonujący bój z Piotrem Pawlickim i zdobył pierwsze indywidualne zwycięstwo dla ekipy gości, natomiast w walce o jeden punkt duże problemy z Krzysztofem Sadurskim miał Artiom Łaguta, który ostatecznie uporał się z krośnieńskim młodzieżowcem po równej walce przez niemal trzy okrążenia.

W ostatniej serii startów przed biegami nominowanymi, choć krośnianie próbowali walczyć o wynik między innymi, puszczając z rezerwy taktycznej Jasona Doyle, to nawet bezbarwny tego dnia Australijczyk nie pomógł Wilkom, a wszystkie trzy wyścigi wygrała Sparta, która gromiła już swoich rywali 54:24! Biegi nominowane nie zmieniły wiele, choć gospodarze desygnowali w miejsce Artioma Łaguty- Bartłomieja Kowalskiego, a Piotr Pawlicki został wykluczony w biegu piętnastym, to i tak końcowo Betard Sparta Wrocław rozgromiła Cellfast Wilki Krosno 62:28!

Cellfast Wilki Krosno-28:

1. Jason Doyle – 8+1 (1+1,2,1,0,2,2)
2. Piotr Świercz
3. Vaclav Milik – 4 (2,1,1,0,0)
4. Krzysztof Kasprzak – 6 (2,0,2,1,1)
5. Andrzej Lebiediew – 7 (1,1,0,3,1,1)
6. Krzysztof Sadurski – 1 (0,1,0)
7. Szymon Bańdur – 2 (2,0,0)
8. Denis Zieliński – 0 (0,0)

Betard Sparta Wrocław -62:

9. Tai Woffinden – 11+1 (0,3,2+1,3,3)
10. Daniel Bewley – 10+1 (3,2,3,2+1)
11. Artiom Łaguta – 9+1 (3,2,1+1,3)
12. Piotr Pawlicki – 10+1 (3,3,2,2+1,W)
13. Maciej Janowski – 14+1 (2+1,3,3,3,3)
14. Kacper Andrzejewski – 1 (1,U,0)
15. Bartłomiej Kowalski – 7+1 (3,1,1,2+1)

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *