Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Młodzi zawodnicy Falubazu trenują na śniegu. Zgrupowanie „Głodówka”

żużel
Fot. Falubaz Zielona Góra

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Młodzi zawodnicy Falubazu trenują na śniegu. Zgrupowanie „Głodówka”

Zima to czas rzecz jasna wolny od jazdy motocyklem żużlowym po torze. Żużlowcy to jednak sportowcy przez cały rok, a nie tylko w sezonie. W okresie zimowym część z nich regularnie zabiera się za sporty właśnie kojarzone z tą porą roku.

Jan Kvech i juniorzy Falubazu w górach

Aktywnością swoich młodych zawodników pochwalił się klub z Zielonej Góry. Okazuje się, że na nartach zjazdowych oraz biegowych wraz z całą reprezentacją Czech trenuje obecnie Jan Kvech. 22-latek w sezonie 2024 wreszcie dostanie poważną szansę w PGE Ekstralidze i od jego dyspozycji będzie z pewnością bardzo dużo zależeć. Zobaczymy, czy forma z nart przełoży się na tory żużlowe w PGE Ekstralidze.

W polskich górach trenuje z kolei trzech młodzieżowców Falubazu. Oskar Hurysz, Kacper Witrykus oraz Maksymilian Kręcisz dołączyli do akrobatów z UKS AS Zielona Góra na zgrupowaniu w schronisku „Głodówka” w Białce Tatrzańskiej. Jak przekazuje klub zawodnicy będą trenować w terenie, jeździć na nartach, a także ćwiczyć na sali. Zarówno dla Kacpra Witrykusa, jak i dla Maksymiliana Kręcisza będzie to pierwszy tego rodzaju obóz.

Falubazy
Fot. Marta Astachow
Zg
Fot. Falubaz Zielona Góra

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *