Przejdź do treści
Aktualności/Wywiady

Żużel. Młoda gwiazda z Leszna o plotkach związanych z przejściem do innego klubu, poprzednim sezonie, egzaminie na licencję Ż

żużel
fot. Michał Szmyd

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Młoda gwiazda z Leszna o plotkach związanych z przejściem do innego klubu, poprzednim sezonie, egzaminie na licencję Ż

W nadchodzącym sezonie do egzaminu na licencję „Ż” podejdzie kolejny talent ze szkółki Romana Jankowskiego – Kacper Mania. 14-latek osiągnął wiele sukcesów w klasie 250cc m.in. zwyciężył w rozgrywkach Pucharu Ekstraligi, a już niedługo będzie mógł ścigać się na klasycznym motocyklu żużlowym, na którym będzie mógł potwierdzić, że drzemie w nim duży potencjał.

Na początek o poprzednim sezonie, który był ostatnim rokiem startów Kacpra na motocyklach o pojemności 250cc, w którym udało mu się m.in. zająć trzecie miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, wygrać Puchar Ekstraligi 250cc, ale zabrakło nie wiele do medalu w SGP3. Tak 14-latek podsumował poprzedni sezon – „To był dobry sezon, lecz czuję spory niedosyt. Wiem, że stać było mnie na więcej i zabrakło trochę szczęścia”.

W tym roku Kacper Mania będzie mógł już oficjalnie ścigać się na klasycznych motocyklach o pojemności 500cc, jak duża różnica jest między tymi dwiema klasami powiedział zawodnik Fogo Unii Leszno – „Sądzę, że przeskok jest spory, czuć różnicę szczególnie z prędkością i trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić. W tym sezonie chciałbym się wjechać w ten motocykl i zacząć ścigać z najlepszymi”.

Za nim zadebiutuje, wcześniej czeka go egzamin na licencję Ż, jak wiemy w środowisku było słychać plotki, że Sparta Wrocław była zainteresowana transferem młodego zawodnika. – „Egzaminu nie mogę już się doczekać, a jeśli chodzi o plotki, to chciałbym zostawić je bez komentarza, bo sam dowiedziałem się o nich poprzez media społecznościowe”. – skomentował plotki Kacper Mania.

Mamy styczeń, więc żużlowy przygotowują się do nadchodzącego sezonu, nie inaczej jest u zawodnika Unii Leszno, który krótko opowiedział o swoich przygotowaniach – „Przygotowania wyglądają podobnie trochę więcej treningów indywidualnych, ale nadal uczęszczam na treningi z pierwszym zespołem”.

Kacper Mania jest jednym z młodszych zawodników w drużynie, na pewno może liczyć na wskazówki od starszych kolegów podczas treningów na torze, które mu pomagają w doskonaleniu swoich umiejętności – „Odbywałem już treningi z pierwszą drużyną, mogłem liczyć na rady starszych kolegów, szczególnie Damiana Balińskiego”. Legenda Unii Leszno pomaga 14-latkowi w karierze, a tak skomentował Mania wpływ Balińskiego na jego rozwój. – „Myślę, że dołożył dużą cegiełkę do rozwoju mojej kariery m.in. cenne uwagi, wskazówki czy też rozmowa na temat toru. Naprawdę dużo mi pomógł”.

Przed zawodnikiem Unii Leszno pierwszy sezon w klasie 500cc, jeszcze nie będzie mógł startować w PGE Ekstralidze, ale może liczyć na starty m.in. w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. – „Żadnych konkretnych celów sobie nie wyznaczam, chciałbym bez kontuzji przejechać cały sezon z jak najlepszym wynikiem”. – o swoich celach na sezon 2024 powiedział Kacper Mania

360091064 10161202513951738 8406532590183971308 n
Żużel. Młoda gwiazda z Leszna o plotkach związanych z przejściem do innego klubu, poprzednim sezonie, egzaminie na licencję Ż 3
Żużel
Fot. Czarny Productions

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *