Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Mimo zimy praca wre. Nowe zdjęcia z Zielonej Góry

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Mimo zimy praca wre. Nowe zdjęcia z Zielonej Góry

W Zielonej Górze mają sporo pracy w przerwie zimowej. Nie chodzi oczywiście o czysto sportowe sprawy, lecz o budowę nowej infrastruktury. Beniaminek PGE Ekstraligi do sezonu przystąpi z nowym parkiem maszyn i trybuną dla kibiców gości.

O prace na stadionie w Zielonej Górze prosiło się od dawna. Szczególnie narzekali właśnie przyjezdni kibice, którzy twierdzili, że warunki na trybunie dla gości w Zielonej Górze są jednymi z gorszych w całej Polsce. W klubie zresztą doskonali zdawali sobie z tego sprawę i oczekiwali tylko na odpowiedni moment i oczywiście gromadzili potrzebne środki, by rozpocząć przebudowę.

Postanowiono, że od razu zająć się trzeba również parkiem maszyn, który także potrzebował gruntownego remontu. Prace rozpoczęły się już w 2023 roku, tak by wszystko było gotowe na start następnego sezonu. Falubaz co jakiś czas zamieszcza w mediach społecznościowych zdjęcia ze stadionu, na których można zauważyć postęp prac. Na najnowszych fotografiach widać, że praca nadal trwa, mimo tego, że w Zielonej Górze leży dość spora warstwa śniegu.

Do startu PGE Ekstraligi pozostało jeszcze około 90 dni, więc nadal jest sporo czasu na zamknięcie wszelkich spraw infrastrukturalnych. Zawodnicy tymczasem ciężko trenują, aby powrót Falubazu do elity trwał dłużej niż tylko jeden rok.

Falubaaz budowa 1
Fot. Falubaz Zielona Góra/Facebook
Falubaz budowa 2
Fot. Falubaz Zielona Góra/Facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *