Przejdź do treści
Aktualności żużlowe

Żużel. Mini tor bardzo ważny dla szkolenia młodzieży w Zielonej Górze. Legendy klubu przekonują

Falubaz
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Mini tor bardzo ważny dla szkolenia młodzieży w Zielonej Górze. Legendy klubu przekonują

W Zielonej Górze ostatnio Falubaz działa bardzo aktywnie przy okazji głosowania na ich projekt w Budżecie Obywatelskim, który obejmuje budowę mini toru i powstanie nowoczesnej szkółki dla młodych żużlowych adeptów. W akcję promocji projektu Falubaz Junior włączyły się również legendy zielonogórskiej drużyny.

Falubaz Zielona Góra jak do tej pory nie posiadał mini toru, gdzie swoje pierwsze kroki mogliby stawiać ci najmłodsi adepci. Jest to bardzo ważny element, gdyż młodzi chłopcy jeżdżący na mniejszych motorach mogliby tam szkolić swoje umiejętności. W swojej wypowiedzi podkreślił to również Andrzej Huszcza w rozmowie z klubowymi mediami.

– Potrzebny jest tor przede wszystkim do szkolenia tych najmłodszych adeptów, którzy będą przychodzili tutaj na stadion, bo to jest taki początek żużla, na którym będą zaczynali jeździć, także mini tor jest na pewno potrzebny – mówił dla klubowych mediów Andrzej Huszcza.

Mini tor byłby ogromną szansą dla zielonogórskiej szkółki, której najmłodsi podopieczni mogliby stawiać swoje pierwsze kroki na torze, będącym dopasowanym do motocykli młodych adeptów. Z takim obiektem miejscowe szkolenie młodzieży weszłoby na o wiele wyższy poziom, gdyż poprawiłaby się infrastruktura. Dyrektor sportowy Falubazu Piotr Protasiewicz dla klubowych mediów mówił, że brak takiego obiektu jest piętą achillesową ich szkolenia, co czyni projekt Falubaz Junior ogromnie ważnym.

– Mówimy tutaj o tych najmłodszych adeptach, czyli tych z wieku 10-14. Mini tor, którego nie mamy, jest niezbędny szczególnie dla nich jeśli chodzi o te pierwsze kroki. Moim marzeniem, ale i kibiców przede wszystkim jest to, aby wychowankowie w końcu trafili i byli tym wsparciem tej podstawowej pierwszej drużyny, także na pewno to bardzo pomoże, bo na dużym torze z tymi małymi motorkami niewiele to wnosi i tu jest troszeczkę taka pięta achillesowa jeśli chodzi o szkolenie, dlatego projekt Falubaz Junior, o którym mówimy jest tak ważny – wyjaśnił dla mediów klubu Piotr Protasiewicz.

Na projekt Falubazu Zielona Góra można głosować w zielonogórskim Budżecie Obywatelskim. Wybierać mogą wyłącznie mieszkańcy Winnego Grodu, a oddawać głosy można wyłącznie do niedzieli, więc nie do końca nie zostało jeszcze dużo czasu.

Piotr Protasiewicz
fot. Sonia Kaps
żużel
Fot. Marta Astachow

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *