Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Menedżer Sparty Wrocław nie chce wywierać presji na 16-latku!

Sparta Wrocław
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Menedżer Sparty Wrocław nie chce wywierać presji na 16-latku!

Niedzielne spotkanie półfinałowe PGE Ekstraligi, między Apatorem Toruń a Spartą Wrocław, przyniosło sporo emocji na torze. Wynik meczu do końca nie był pewny i rozstrzygnął się dopiero w ostatnim wyścigu. Ostatecznie w Toruniu padł remis, co możemy nazwać niespodzianką. Spodziewano się raczej zwycięstwa faworytów do tytułu, czyli wrocławian.

W wywiadzie dla Canal+ przed niedzielnym spotkaniem menedżer Sparty, Dariusz Śledź, zapytany został o poprzednie rywalizacje w play-offach z Apatorem, z których ani jednej nie wygrali wrocławianie. Śledź odpowiedział, że ma nadzieję na zmianę tego faktu, jednak czeka ich trudny mecz, bo są oni na etapie półfinałów i spodziewają się, że Apator się postawi, lecz sami są bojowo nastawieni.

„No i oby tak się stało. Trudne spotkanie przed nami, wiemy już, w jakim momencie sezonu jesteśmy i spodziewamy się trudnego boju, ale jesteśmy bojowo nastawieni” – mówił w wywiadzie dla Canal+ Dariusz Śledź.

Menedżer Betard Sparty Wrocław wypowiedział się również na temat Kevina Małkiewicza i jego transferu przed najważniejszą częścią sezonu. Powiedział on, że jak do tej pory punktował w każdym spotkaniu i liczą na jego zdobycz w spotkaniu z torunianami, jednak nie wywierają na nim żadnej presji, bo to jeszcze młody, utalentowany zawodnik.

„Kevin punktował w każdym spotkaniu, w którym wystąpił do tej pory, także liczymy na jego punkty dzisiaj, ale też nie wywieramy na nim presji żadnej, to jest młody zawodnik, utalentowany i po prostu wierzymy, że dzisiaj zdobędzie kolejne punkty” – odpowiedział Śledź.

Spartanie pierwszego z półfinałów nie mogą uznać za udany, zremisowali oni to spotkanie, a postawa kilku zawodników, między innymi Piotra Pawlickiego czy Macieja Janowskiego, odbiegała od tej, jakiej można by się spodziewać po takich żużlowcach. Czy Spartanie awansują do finału? Przekonamy się za 2 tygodnie, jednak pozostają oni faworytem tego dwumeczu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *