Żużel - Best Speedway Tv

Żużel. Menedżer drużyny mówi o budowie składu na przyszły rok. "Szóste miejsce to nie jest żaden sukces" | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Żużel. Menedżer drużyny mówi o budowie składu na przyszły rok. “Szóste miejsce to nie jest żaden sukces”

Menedżer

Żużel. Menedżer drużyny mówi o budowie składu na przyszły rok. “Szóste miejsce to nie jest żaden sukces”

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zakończyło sezon zasadniczy 1. Ligi Żużlowej na szóstej pozycji. W związku z tym w ćwierćfinale gdańszczanie od razu musieli zmierzyć się z niepokonanym Enea Falubazem Zielona Góra. Dwumecz był, jak można było się spodziewać, całkowicie jednostronny.

Dla portalu polskizuzel.pl sezon krótko podsumował menedżer drużyny, Eryk Jóźwiak. Według niego szóste miejsce to bynajmniej nie jest powód do dumy, ani do zadowolenia.

Szóste miejsce to nie jest żaden sukces. To był nasz cel minimum. Jeszcze raz podkreślam, że ani utrzymania w lidze, ani szóstego miejsca nie uważam za sukces.

W zespole na mecze fazy play-off zabrakło lidera – Nicolaia Klindta. Duńczyk był zawodnikiem, na którego z pewnością można było liczyć niemal w każdym spotkaniu. Inaczej jednak było z jego rodakiem Michaelem Jepsenem Jensenem. Popularny MJJ z roku na roku zalicza niewytłumaczalny wręcz regres i zapewne po raz kolejny będzie musiał zmienić klub w Polsce.

Na pewno więcej spodziewaliśmy się po Michaelu Jepsenie Jensenie. Do postawy reszty zawodników nie mogę mieć zastrzeżeń. – powiedział o dyspozycji swoich zawodników na przestrzeni sezonu Eryk Jóźwiak dla polskizuzel.pl

Zapytany o skład, menedżer Wybrzeża nabiera wody w usta. Sezon jeszcze trwa, a rozmowy toczą się zakulisowo. Jóźwiak zaznacza jednak, że nie chciałby całkowitej przebudowy zespołu. Trzech zawodników ma pozostać w Gdańsku.

Reklamy

Myślę, że jeszcze za szybko mówić jak będzie wyglądał zespół. Chcielibyśmy, aby przyszłoroczna drużyna osiągnęła znacznie lepszy wynik. Liczba zmian w składzie będzie podyktowana liczbą zawodników, którzy pozostaną i których chcemy zostawić. Chcielibyśmy, aby w drużynie z tego składu zostało przynajmniej trzech żużlowców.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×