Przejdź do treści
Aktualności żużlowe

Żużel. Maksym Borowiak nie trafi do Polonii Bydgoszcz? Prezes klubu ocenia sytuacje

Maksym Borowiak
Fot. Czarny Productions

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Maksym Borowiak nie trafi do Polonii Bydgoszcz? Prezes klubu ocenia sytuacje

W przeszłości dużo mówiło się o tym, że Maksym Borowiak ma zostać wypożyczony z Unii Leszno, gdyż nie mieści się w składzie na PGE Ekstraligę. Teraz ten temat wrócił, a o młodzieżowca zabiegać mają dwa zespoły.

Już w listopadzie ubiegłego roku pojawiały się plotki o tym, że wychowanek leszczynian może trafić do Polonii Bydgoszcz lub ROW-u Rybnik. Teraz sprawa ta powróciła, a oba kluby mają mocno zabiegać o wypożyczenie Borowiaka. Taki ruch ze strony bydgoszczan zdementował już jakiś czas temu Jerzy Kanclerz, który teraz dla Gazety Pomorskiej powiedział, że zdania co do takiego działania nie zmienił, a sam ocenia szansę na dołączenie młodzieżowca do Polonii jako bardzo niskie.

– Zdania w tej sprawie nie zmieniłem. Cena wciąż jest zaporowa, a ja nie będę nadwyrężał budżetu klubu, bo odpowiadam za spółkę. Szanse na to, żeby Maksym dołączy do naszej drużyny, oceniam jako niewielkie. Mam w drużynie trzech juniorów, w marcu dołączy kolejnych dwóch, którzy będą mogli startować w DMPJ. Trzeba więc na te kwestie patrzeć również przez pryzmat dobra drużyny – powiedział dla Gazety Pomorskiej Jerzy Kanclerz.

Słowa te mogą nieco zaskakiwać, gdyż według plotek Maksym Borowiak miał być już dogadany z Polonią Bydgoszcz. Takie słowa sternika bydgoskiego klubu mogą budzić jednak wątpliwości, że do wypożyczenia dojdzie. Sytuacja ta jest dynamiczna, a gdzie trafi utalentowany młodzieżowiec? Tego dowiemy się w przyszłości.

żużel
Fot. Sandra Rejzner
MAAS 120523 23
Fot. Marta Astachow

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *