Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Ostatnie spotkanie w tym sezonie dla obu drużyn. Optibet Lokomotiv Daugavpils – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Ostatnie spotkanie w tym sezonie dla obu drużyn. Optibet Lokomotiv Daugavpils – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz [ZAPOWIEDŹ]

Czas na pożegnanie z sezonem 2023 dla drużyn Optibet Lokomotivu Daugavpils oraz Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz. W niedzielę oba zespoły zmierzą się po raz ostatni w tym sezonie w ramach 14. rundy 2. ligi żużlowej. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Kolejarza Rawicz w stosunku 56:33.

Żużel. Koziołki rozgromiły lwy w spektakularnym półfinale! [RELACJA]

Drugie spotkanie ostatniej kolejki rundy zasadniczej 2. ligi żużlowej odbędzie się w Daugavpils gdzie miejscowy Optibet Lokomotiv podejmie zespół z Rawicza. Po raz kolejny w tym sezonie Metalika Recycling Kolejarz Rawicz przystępuje do meczu w mocno okrojonym zestawieniu. W składzie gości mamy samych krajowych zawodników oraz brak zawodnika pod numerem pierwszym. W składzie awizowanym brakuje Franciszka Majewskiego, który odczuwa skutki upadku w ostatnim spotkaniu w Rzeszowie, gdzie mecz zakończył się pogromem 70:19 dla Texom Stali Rzeszów.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania będzie drużyna Optibet Lokomotivu Daugavpils, która do tego spotkania wystawiła najmocniejszy, jaki mogła skład. W zestawieniu zespołu z Łotwy brakuje oczywiście zawieszonego Nicka Morrisa. Tak jak w przypadku gości zdecydowano się na niedesygnowanie pod jednym z numerów żadnego zawodnika. Tam najprawdopodobniej zobaczymy Justina Sedgmena, Australijczyk został zakontraktowany właśnie ze względu na zawieszenie swojego rodaka.

Dla obu drużyn będzie to ostatnie spotkanie w tym sezonie, na pewno drużyna Lokomotivu będzie chciała się godnie pożegnać ze swoimi kibicami. Obsada fazy play-off w 2. lidze żużlowej jest już znana i nic nie zmienią tutaj trzy punkty drużyny z Łotwy, która dzięki temu zrównałaby się z Unią Tarnów. Jednak przy remisie w dwumeczu decydujący jest tu bilans małych punktów, który jest na korzyść polskiego zespołu.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn padł wynik 56:33 dla Kolejarza Rawicz. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia o godzinie 15:00, sędzią tego pojedynku będzie Paweł Michalak.

Składy awizowane:

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz
1.
2. Patryk Nater
3. Nikodem Bartoch
4. Marcin Nowaczyk
5. Tomasz Orwat
6. Kacper Klimek
7. Błażej Wypior

Optibet Lokomotiv Daugavpils
9. Steve Worrall
10. Daniił Kołodinski
11. Kjastas Puodżuks
12.
13. Jewgienij Kostygow
14. Ricards Ansviesulis
15. Artiom Juhno

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *