Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Koziołki rozgromiły lwy w spektakularnym półfinale! [RELACJA]

Żużel

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Koziołki rozgromiły lwy w spektakularnym półfinale! [RELACJA]

Pierwszy półfinał obfitował w mnóstwo emocji oraz niespodziewanych rozstrzygnięć na torze. Częstochowianie szukali i próbowali, jednak to lubelskie Koziołki lepiej odnaleźli się na torze. Od samego początku było bardzo dużo ścigania i kilka niespodzianek. Motor wywozi z Częstochowy potężną zaliczkę punktową przed rewanżem.

Żużel. Wyniki ćwierćfinałów 1. Ligi i zestawienie par półfinałowych!

I seria dla Motoru

Pierwszy półfinałowy bieg dostarczył sporo emocji. Madsen do końca próbował ugryźć Hampela, a Lindgrenowi udało się pokonać Worynę i tym samym Motor wygrał bieg w stosunku 4:2. W biegu numer dwa za Kacpra Grzelaka wystartuje Mateusz Cierniak. Mateusz Cierniak dosyć szybko odjechał reszcie stawki, a Bartosz Bańbor do końca walczył o drugą pozycję i finalnie bieg zakończył się wynikiem 5:1 dla Motoru.

W trzecim biegu najlepiej wystartowała lubelska para, jednak dosyć szybko rozdzielił ją Michelsen i pada po raz drugi wynik 4:2 dla Koziołków. W biegu czwartym za Bartosza Jaworskiego pod taśmą ustawi się Mateusz Cierniak. Najlepiej spod taśmy wyszła częstochowska para, jednak została szybko objechana przez Bartosza Bańbora. Bartosz Bańbor wygrał bieg, a na dwóch kolejnych pozycjach przyjechały Lwy. Po czterech biegach 8:16.

Koziołki powiększają prowadzenie

W biegu piątym wystartuje Bartosz Bańbor, za Bartosza Jaworskiego. Najlepiej wystartowali gospodarze, których udało się przedzielić Lindgrenowi i częstochowianie wygrywają 4:2. W szóstym biegu najszybciej spod taśmy wyszedł Michelsen, jednak wyprzedził go obecny kapitan Motoru. Do końca Kubera próbował wyprzedzić Mikkela Michelsena, ale nie dał rady.

Bieg 6 zakończył się wynikiem 2:4. Bardzo dobrze wystartowała para gości, ale bieg został przerwany po upadku Woryny, który pojechał za szeroko. Kacper Woryna został wykluczony z powtórki biegu. Kolejny raz świetnie wystartowała para gości. Zmarzlik szybko wysforował się do przodu i zostawił Grzelaka, który do końca bronił się przed Drabikiem. Żużlowiec gospodarzy wyprzedził na ostatniej prostej lubelskiego juniora. Po drugiej serii jest 16:26.

Częstochowa szuka, Lublin znalazł

Żużel: Lublin nokautuje Częstochowę! Motor krok od finału! – kliknij TUTAJ

W biegu 8 za Bartosza Jaworskiego pojedzie Mateusz Cierniak. Lindgren wystartował najlepiej ze wszystkich, w pogoń za nim rzucił się Michelsen, a tuż za nim Cierniak. Halkiewicz zaliczył upadek na tor, jednak udało mu się zebrać z toru i bieg nie został przerwany. Bieg zakończył się wynikiem 4:2 dla gości. W taśmę wjechał Kacper Woryna i za niego pojedzie Kacper Halkiewicz. Powtórkę biegu najlepiej rozpoczęli zawodnicy z Koziego Grodu, którzy przejechali cały bieg parą i przywieźli 5 punktów dla swojej drużyny. W biegu 10 będzie rezerwa taktyczna – Michelsen zastąpi Miśkowiaka. Po starcie utworzyły się dwie pary, które walczyły ze sobą do końca. Finalnie jako pierwszy metę przekroczył Madsen, później Zmarzlik, Michelsen oraz Bańbor. Po trzeciej serii startów 23:37.

Koziołki wyjaśniły Lwy

W biegu 11 za Bartosza Jaworskiego wystartuje Mateusz Cierniak, natomiast za Kacpra Worynę pojedzie Leon Madsen. Bardzo dobrze wystartowała para z Częstochowy, którą na ostatnim okrążeniu rozdzielił Hampel. Za Franciszka Karczewskiego w biegu 12 pojedzie Kajetan Kupiec. Bardzo dobry start Dominika Kubery, który został szybko objechany przez Madsena i cały bieg zakończył się wynikiem 4:2 dla gospodarzy. W biegu 13 bardzo dobrze wystartował Lindgren, który szybko odjechał reszcie. Drugi metę przeciął Michelsen, a trzeci był Zmarzlik. Przed nominowanymi wynik meczu to 33:45, co oznacz, że Motor Lublin wygrał spotkanie w Jaskini Lwów.

Nominowane

W biegu 14 wystartują: Bartosz Zmarzli, Jakub Miśkowiak, Dominik Kubera, Maksym Drabik. Natomiast w biegu 15 pojadą: Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Mikkel Michelsen, Jarosław Hampel.
Najlepiej spod taśmy wyszła lubelska para, którą próbował podgryzać Kuba Miśkowiak. W tym biegu kompletnie nie liczył się Maksym Drabik. Kolejne 5 punktów ląduje na koncie gości. Fenomenalne ściganie podczas ostatniego biegu, nie ma odpuszczania. Po zaciętej walce lubelska para przywozi 4 punkty. Wynik meczu to 36:54.

TAURON WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Kacper Woryna0WT0
10Maksym Drabik1+121004+1
11Leon Madsen23333216
12Jakub Miśkowiak01113
13Mikkel Michelsen2221209
14Kacper Halkiewicz02U02
15Franciszek Karczewski101
16Kajetan Kupiec11

PLATINUM MOTOR LUBLIN

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Jarosław Hampel332+12313+1
2Dominik Kubera1132310
3Fredrik Lindgren1233110
4Bartosz Jaworski
5Bartosz Zmarzlik33212+111+1
6Bartosz Bańbor2+13005+1
7Kacper Grzelak101
8Mateusz Cierniak30104

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *