Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Lokomotiv Daugavpils chce powalczyć w Krajowej Lidze Żużlowej. Łotysze mają ambicje

Żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Lokomotiv Daugavpils chce powalczyć w Krajowej Lidze Żużlowej. Łotysze mają ambicje

Lokomotiv Daugavpils miniony sezon zakończył na 5. miejscu w tabeli 2. Ligi Żużlowej (obecnie Krajowa Liga Żużlowa). Dla Łotyszy był to najgorszy sezon w historii ich startów w polskiej lidze. Nikt w zespole się jednak nie poddaje i skupiają się oni na nadchodzącej kampanii.

Ambicje na sezon 2024

Lokomotiv zbudował solidny skład, w którym znaleźli się między innymi Jewgienij Kostygow, Oleg Michaiłow czy Rene Bach. Prócz nich o sile zespołu z Łotwy stanowić będą również Daniił Kołodinski i Ernest Matjuszonok, którzy będą także ścigać się Ekstralidze U24, gdzie pojadą w barwach Wilków Krosno. Jak mówił Anatolij Zil, skład jest podyktowany budżetem klubu, ale może powalczyć on w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej.

– Skład jest zgodny z naszym budżetem, bo kondycja finansowa jest najważniejsza. Moim zdaniem jest to zespół gotowy do walki. Wszyscy mają przyzwoite kontrakty, a zwłaszcza lokalni zawodnicy. Klub daje wszystko, co może, nawet zgodziliśmy się na to, by Daniił Kołodinski i Ernest Matjuszonok ścigali się w U24 Ekstralidze. Mamy prawo oczekiwać, że będzie to wartość dodatnia sportowo – mówił Anatolij Zil w rozmowie z klubowymi mediami.

Przyjście Olega Michajłowa

Jesienią Lokomotiv zdecydował się pozyskać Olega Michajłowa. Ich wychowanek jawił się kilka lat temu jako bardzo utalentowany żużlowiec, mogący wejść na naprawdę dobry poziom. Niestety w ostatnich dwóch latach zaliczył on spory regres w swojej karierze. Pomóc w trudnej sytuacji zdecydowała się mu macierzysta drużyna, która postanowiła wyciągnąć dłoń do wychowanka.

– Oleg ma wyraźny kryzys w swojej karierze. Ale kto nie miał takich sytuacji? Trzeba zapomnieć o tym, co było, o tym kto i co mówił, a skupić się na ciężkiej pracy. Ważne, aby wyciągnąć do niego pomocną dłoń. W tej chwili ma ostatecznie pełnoprawny kontrakt i mam nadzieję, że uda mu się pokonać wszystkie trudności – zapewnił.

Lokomotiv
fot. Jakub Malec
358670222 778985404235233 6289516957354033448 n
Fot. Roman Biliński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *