Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Liderzy Wybrzeża trenowali zagranicą. Jeden z nich podsumował jazdy

żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Liderzy Wybrzeża trenowali zagranicą. Jeden z nich podsumował jazdy

Energa Wybrzeże Gdańsk wyjedzie na tor zapewne jako jedna z ostatnich drużyn w Polsce. Niezależnie bowiem od pogody na gdańskim obiekcie nadal trwają prace związane z montażem odwodnienia liniowego. Tor będzie potrzebował jeszcze trochę czasu, by dojść do odpowiedniego stanu. Zagraniczni liderzy zespołu nie marnują jednak czasu i już trenują na własną rękę.

Nicolai Klindt i Niels-Kristian Iversen na zgrupowaniu

Dwaj Duńczycy reprezentujący w nadchodzącym sezonie barwy Wybrzeża mieli ruszyć na zgrupowanie zorganizowane przez tunera Briana Kargera do włoskiego Lonigo. Z powodu złych warunków atmosferycznych treningowe jazdy we Włoszech odwołano, jednak liderzy drużyny znad morza trafili do innego państwa, gdzie można było pojeździć na torze żużlowym. Mowa o Niemczech, a konkretniej owalu w Meissen, 30 kilometrów od Drezna.

Jestem bardzo zadowolony z tych dwudniowych testów i czuję, że do sezonu przystąpię naładowany pozytywnymi bodźcami. Mój nowy mechanik Adam świetnie rozumie się z resztą ekipy, a w dodatku nowe rzeczy, w które zainwestowaliśmy, sprawdziły się bardzo dobrze. Wciąż mamy do przejechania sporo okrążeń, ale jestem pewny tego nad czym pracujemy w tym momencie. Chcielibyśmy podziękować Ronny’emu Weisowi i jego rodzinie za organizację treningu oraz przyjęcie nas – podsumował Nicolai Klindt cytowany przez gdański klub.

Treningi w Gdańsku rozpoczną się później

W samym Gdańsku pierwsze jazdy planowane są w tej chwili na 18 marca, także zawodnicy mają jeszcze ponad tydzień czasu na indywidualne zajęcia na innych obiektach. Wydaje się jednak, że Wybrzeże nie powinno być wielce stratne na tym, że na domowy tor wyjedzie tak późno. Wszak Metalkas 2. Ekstraliga rusza niemal w połowie kwietnia, więc gdańszczanie i tak będą mieli prawie miesiąc na połapanie kątów i dopasowanie się do nawierzchni.

Klindt
Fot. Sonia Kaps
Fatalny upadek
fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *