Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Sezon zaczyna się dzień po jego szesnastych urodzinach. Chce jeździć już od początku

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Sezon zaczyna się dzień po jego szesnastych urodzinach. Chce jeździć już od początku

Energa Wybrzeże Gdańsk ma w tej chwili dwóch młodzieżowców, którzy mogą występować w rozgrywkach ligowych, jednak w dniu pierwszego spotkania takich zawodników będzie już trzech. Wszystko za sprawą Eryka Kamińskiego, który obchodzi swoje urodziny 13 kwietnia.

Eryk Kamiński i 16. urodziny

Młodzieżowiec gdańskiego zespołu dostał mały prezent od organizatorów rozgrywek, którzy zdecydowali, że w tym roku liga ruszy nieco później niż w minionych latach. Dzięki temu zawodnik, który w kwietniu skończy 16 lat, będzie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu składu już od pierwszej ligowej kolejki. Przypomnijmy, że w polskim żużlu, aby móc wystartować w zawodach innych niż młodzieżowe, potrzebne jest osiągnięcie właśnie takiego wieku.

Rzeczywiście fajnie się złożyło, że akurat czternastego kwietnia czeka nas mecz, a to będzie dzień po moich urodzinach. Czekam z niecierpliwością na ten dzień, który pozwoli mi jeździć już w drużynie ligowej – mówi młody zawodnik w rozmowie z „Tygodnikiem Żużlowym”.

Rywalizacja o miejsce w składzie

Eryk Kamiński nie będzie miał jednak otwartej drogi do pierwszego składu. W nim bowiem domyślnie miejsca zajmują Miłosz Wysocki oraz Bartosz Tyburski. Są to żużlowcy dużo starsi od Kamińskiego, bo urodzeni w latach 2004 i 2005. W gdańskiej drużynie ma się odbywać rywalizacja, ale na zdrowych zasadach.

Tak, zawsze rywalizujemy, bo ona nas wszystkich nakręca. Nie ma w tym nic złego. Normalnie dobrze się dogadujemy – tłumaczy 15-latek.

Z pewnością to będą dużo ważniejsze zawody od tych, w których startowałem do tej pory. Staram się jednak wszystkie zawody traktować tak samo. Na pewno będę chciał jak najlepiej pojechać – ocenia swoje podejście do ligowych spotkań.

Energa Wybrzeże Gdańsk – na co ich stać?

Przed sezonem gdańszczanie nie są rozpatrywani w gronie faworytów do awansu do PGE Ekstraligi. Jednocześnie jednak cała Metalkas 2. Ekstraliga sprawia wrażenie niezwykle wyrównanej, wobec czego trudno jest wykluczyć którąś ekipę z możliwości walki o najwyższe laury. Podobnie zresztą uważa junior Wybrzeża, który stawia przed drużyną i samym sobą za cel po prostu walkę o jak najlepszy wynik.

W tym sezonie liga będzie bardzo wyrównana i ciężko będzie typować taką drużynę do spadku lub awansu. Na pewno nie będzie tak, jak w ubiegłym roku, gdy od początku faworytem była drużyna Falubazu. Będziemy walczyć o jak najlepszy wynik, a ja bardzo chciałbym mieć w tym swój udział – zakończył Kamiński dla „Tygodnika Żużlowego”.

Eryk Kaminski 1
Fot. Roman Biliński
żużel
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *