Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Kto dopisze sobie pierwsze punkty do tabeli? #OrzechowaOsada PSŻ Poznań – Energa Wybrzeże Gdańsk [ZAPOWIEDŹ]

żużel
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Kto dopisze sobie pierwsze punkty do tabeli? #OrzechowaOsada PSŻ Poznań – Energa Wybrzeże Gdańsk [ZAPOWIEDŹ]

Jednym ze spotkań rozpoczynających trzecią kolejkę Metalkas 2. Ekstraligi będzie pojedynek na dole ligowej tabeli pomiędzy #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, a Energa Wybrzeże Gdańsk. Po dwóch meczach goście, a po jednym gospodarze mają zero punktów na swoim koncie.

Spotkanie #OrzechowaOsada PSŻ Poznań – Energa Wybrzeże Gdańsk może być kluczową rywalizacją w kontekście utrzymania w Metalkas 2. Ekstralidze. Obie drużyny na papierze wydają się jednymi ze słabszych w lidze i na razie potwierdza to dorobek punktowy, który po jednej jak i po drugiej stronie wynosi 0. PSŻ jednak odjechał na razie tylko jedno spotkanie, ze względu na odwołany mecz w Łodzi.

Dla gospodarzy będzie to drugi mecz i drugi domowy w tym sezonie. W pierwszej kolejce musieli uznać wyższość ROW-u Rybnik, walcząc do samego końca o zwycięstwo. Żółto-czarne barwy przeciwko Energa Wybrzeże Gdańsk będą reprezentować Ci sami zawodnicy, którzy ścigali się na inaugurację. Doszło tylko do jednej zamiany numerów, mianowicie miejscami zostali przestawieni Michael Jepsen Jensen oraz Szymon Szlauderbach.

W ostatnim spotkaniu bardzo dobrze zaprezentowała się trójka stranieri gospodarzy przeciwko mocnej drużynie z Rybnika. Trochę gorzej wypadli zawodnicy krajowi na pozycjach seniorskich czy juniorzy, których punkty będą kluczowe w tym pojedynku. Szczególnie młodzieżowców, bowiem oba duety na razie są jednymi z gorszych na zapleczu PGE Ekstraligi.

Powody do obaw związane z występami zawodników do lat 21 mogą mieć w Gdańsku. Na przestrzeni całych dwóch spotkań odjechanych przez drużynę z Pomorza zdobyli tylko trzy oczka i jeden bonus. Ostatnie spotkanie w Ostrowie przyniosło bardzo dotkliwą porażkę różnicą aż dwudziestu pięciu punktów. Wcześniej Wybrzeże zanotowało również porażkę z Wilkami i tak jak u gospodarzy zero punktów na ich koncie.

Jeśli można wskazać jakieś plusy w drużynie z Gdańska z tych dwóch pojedynków, to na pewno jest to dyspozycja Mateusza Tondera. Wychowanek Falubazu na razie solidnie punktuje na początku tego sezonu. U siebie z Krosnem na inaugurację 5+1 w czterech startach, a w Ostrowie na ciężkim terenie zapisał w swoim dorobku 8+1 w pięciu wyścigach.

W poprzednim sezonie oba spotkania pomiędzy tymi drużynami były bardzo wyrównane. Wynik dwumeczu decydował się w ostatnim wyścigu w Gdańsku i to gospodarze wtedy po niego sięgnęli, wygrywając 90:89. Jest to jedno z ważniejszych spotkań dla PSŻ-u w tym sezonie i na pewno kibice chcieliby, żeby powtórzył się wynik z ubiegłego roku, kiedy zwyciężyli 49:41.

Sędzią spotkania #OrzechowaOsada PSŻ Poznań – Energa Wybrzeże Gdańsk będzie Rafał Kobak. Pojedynek pomiędzy obiema drużynami odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o godzinie 16:30. Transmisja z tych zawodów będzie dostępna tylko w Canal+ Online.

Awizowane składy:

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań

9. Michael Jepsen Jensen
10. Szymon Szlauderbach
11. Mateusz Dul
12. Ryan Douglas
13. Oleksandr Loktayev
14. Kacper Teska
15. Kacper Grzelak

Energa Wybrzeże Gdańsk

1. Niels Kristian Iversen
2. Tom Brennan
3. Nicolai Klindt
4. Mateusz Tonder
5. Krzysztof Kasprzak
6. Miłosz Wysocki
7. Eryk Kamiński

PSZ wybrzeze 2023 2
Fot. Sandra Rejzner
202333
Fot. Sandra Rejzner

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *