Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Metalkas 2. Ekstraliga/Turnieje Drużynowe

Żużel. Znamy grupy eliminacyjne DMPJ. Zawodnik Polonii Bydgoszcz z licencją instruktora

Żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Grzęda

Żużel. Znamy grupy eliminacyjne DMPJ. Zawodnik Polonii Bydgoszcz z licencją instruktora

W najnowszym komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego dowiedzieliśmy się m.in o grupach w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, egzaminach na licnecję Ż i MŻ, czy licencjach instruktora sportu żużlowego i lekarza.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów to zawody składające się z kilku części, eliminacji, ćwierćfinałów, półfinałów oraz finału. W eliminacjach biorą udział wszystkie polskie kluby, które posiadają drużynę ligową oraz chętne zespoły zagraniczne. W tym roku ponownie w DMPJ będą brać udział Czesi, którzy to startują pod nazwą czeskiej federacji motocyklowej, czyli ACCR. Kluby mają również możliwość wystawienia dwóch zespołów, z czego w tym roku korzystać będzie Włókniarz Częstochowa.

Nie jest to taka pierwsza sytuacja, ponieważ przed kilkoma laty Unia Leszno posiadała dwa zespoły. Do fazy ćwierćfinałowej awansują 3 najlepsze zespoły z każdej grupy oraz najlepszy z czwartego miejsca. Dla pozostałych zespołów, które nie wywalczyły awansu do następnej fazy, zostaną zorganizowane zawody, których format zostanie ogłoszony przez GKSŻ w późniejszym terminie.

Poza grupami DMPJ możemy dowiedzieć się m.in, że Krzysztof Buczkowski otrzymał o licencję instruktora sportu żużlowego PZM, ustalono termin zaległego meczu, między Kolejarzem Opole i Trans MF Landshut Devils, odbędzie się w dniu 26 maja 2024 r. (niedziela) o godz. 15:00. (Pełna treść komunikatu poniżej)

image 4
image 5
image 6
436540937 926904942770437 9027101906121023599 n
Fot. Sonia Kaps
Żużel
Fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *