Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Franciszek Majewski na temat szumu wokół niego „Nie przeszkadza mi to, skupiam się na sobie”

Franciszek Majewski
Fot. Czarny Productions

Autor: Krzysztof Choroszy

Franciszek Majewski na temat szumu wokół niego „Nie przeszkadza mi to, skupiam się na sobie”

W sobotnim meczu 2. Ligi Żużlowej, między Kolejarzem Rawicz, a Kolejarzem Opole, z dobrej strony pokazał się zawodnik gospodarzy, Franciszek Majewski. Młodzieżowiec w swoich dwóch pierwszych startach wygrywał i potwierdził to, że ostatnio prezentuje się coraz lepiej. W kontekście zawodnika mówi się nawet o transferze do wyższej klasy rozgrywkowej.

Vaclav Milik komplementuje dyspozycję Apatora Toruń “Bardzo fajnie jadą”

W wywiadzie, którego Majewski udzielił reporterce Canal+, zapytany został on o to, czy wpływa na niego to, że zaczyna się robić o nim głośno. Rawicki junior odpowiedział, że nie przeszkadza mu to, ponieważ skupia się on na tym, co ma robić, a obecnie jest na tyle zajęty żużlem, że nie ma czasu na to, aby śledzić artykuły na jego temat.

Nie przeszkadza mi to, skupiam się na sobie i na swojej pracy, cały czas jestem w tym biegu żużlowym, że tak powiem, cały czas coś tam robię przy sprzęcie, więc nie mam nawet czasu, żeby czytać” – mówił Franciszek Majewski w wywiadzie dla Canal+.

Majewski opowiedział również o wsparciu, jakie otrzymuje od Bartosza Smektały, zawodnika Unii Leszno. 17-latek powiedział, że Smektała wspiera go, przed meczem z rozmawiali przez telefon, ponieważ seniora drużyny leszczyńskiej nie mogło być z nim w Rawiczu, ale jest z nim jego mechanik, który służy mu pomocą.

Pomaga mi, przed meczem do mnie dzwonił i zastanawialiśmy się co założyć dzisiaj na rawicki tor, niestety nie może być dzisiaj tutaj, szkoda, ale mam jego mechanika, który też bardzo mi pomaga i jakoś dajemy radę” – powiedział młody zawodnik Kolejarza Rawicz.

Franciszek Majewski w całym meczu zdobył 10 punktów, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie. Swoją dyspozycją pokazał jednak, że zainteresowanie klubów między innymi z PGE Ekstraligi nie jest niczym dziwnym, w kontekście 17-letniego juniora z Rawicza.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *