Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Robert Kościecha zadowolony z nowego współpracownika „Fajnie, że będzie ktoś ze świeżym spojrzeniem w szkółce”

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Robert Kościecha zadowolony z nowego współpracownika „Fajnie, że będzie ktoś ze świeżym spojrzeniem w szkółce”

W ostatnim czasie mieliśmy dwa ciekawe ogłoszenia dotyczące Grzegorza Walaska i Krzysztofa Buczkowskiego, którzy jazdę dla swoich obecnych drużyn będą dzielić z pracą w innych klubach, gdzie zajmować się będą szkoleniem. Walasek będzie trenerem młodzieży w Zielonej Górze, natomiast Buczkowski pomagać będzie w szkoleniu adeptów w Grudziądzu. O takim ruchu 37-latka dla Gazety Pomorskiej wypowiedział się Robert Kościecha szkoleniowiec GKM-u Grudziądz, z którym będzie współpracować wychowanek Gołębi.

GKM w ostatnich latach ma bardzo prężnie działającą szkółkę, którą zajmował się właśnie Kościecha. Spod jego ręki wyszedł, chociażby Kevin Małkiewicz, który świetnie prezentował się na wypożyczeniu we Wrocławiu, zdobywając cenne punkty dla pretendentów do tytułu, a teraz będzie jeździć już w swojej macierzystej drużynie. Były żużlowiec został menadżerem pierwszej drużyny Gołębi, a od dłuższego czasu rozglądał się za kimś, kto pomoże mu przy szkoleniu młodych adeptów. Wybór padł na Krzysztofa Buczkowskiego. Szkoleniowiec jest bardzo zadowolony z nowego współpracownika, gdyż sam podkreśla, że szukał kogoś, kto jeszcze jeździ lub niedawno zakończył karierę.

– Szukałem czynnego zawodnika albo krótko po zakończeniu kariery. Uważam, że wtedy ma świeżą wiedzę, doświadczenia i może najwięcej przekazać młody. Krzysiek [Buczkowski – przyp.red.] był bardzo zainteresowany, klub też jest zadowolony, bo to przecież ikona GKM. Fajnie, że będzie ktoś ze świeżym spojrzeniem w szkółce, jestem wielkim zwolennikiem nowych elementów w szkoleniu – mówił dla Gazety Pomorskiej Robert Kościecha.

Wychowanek klubu z Grudziądza będzie zajmować się młodszymi adeptami. Nie będzie on jednak etatowym trenerem, a mowa w tym przypadku jedynie o pomocy przy szkoleniu. Nie będzie to zatem kolidowało w żaden sposób z obowiązkami zawodniczymi, a więc startami dla bydgoskiej Polonii, która rywalizować będzie o awans do PGE Ekstraligi.

Buczek falubaz
Fot. Sonia Kaps
Robert Kościecha
Fot. Michał Szmyd

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×