Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Koniec przygody z żużlem – Zawodnik ostro atakuje były klub

Żużel
Fot. Emilia Hamerska - Lengas

Autor: Redakcja

Żużel. Koniec przygody z żużlem – Zawodnik ostro atakuje były klub

W przerwie międzysezonowej zaskakująca decyzja – Jakub Sroka ogłasza zakończenie swojej kariery żużlowca i nie będzie widziany na torach w sezonie 2024. W rozmowie udzielonej dla Tygodnika Żużlowego przez zawodnika możemy dowiedzieć się, że to koniec jego związku z klubem H.Skrzydlewska Orzeł Łódź.

Decyzję tę zawodnik tłumaczy brakiem szansy na rozwój w swoim byłym klubie. Mimo dwuletniego stażu w Łodzi i rywalizacji na treningach, a także dobrych wyników w juniorskich zawodach, nie otrzymał odpowiednich szans w pierwszym składzie na mecze ligowe. Zawodnik podkreśla, że bez regularnej jazdy z najlepszymi trudno jest dokonać postępu.

Zarzuty pod adresem klubu dotyczą także tego, że nikt zdecydowanie nie stanął w obronie zawodnika, gdy ten miał problemy z dostawaniem się do składu, pomimo lepszych wyników od niektórych kolegów z drużyny. Zawodnik wyraża także niezadowolenie z faktu, że przez dwanaście kolejek był trzymany na ławce rezerwowych, pomimo zainteresowania ze strony innych klubów.

Jako najlepsze chwile związane z żużlem zawodnik wymienia sezon 2022, gdzie zdobył wiele punktów w zawodach DMPJ oraz zwyciężył w dwóch turniejach Nice Cup. Wyraża swoje zaniepokojenie faktem, że pomimo tych sukcesów nie otrzymał szansy na regularne starty w lidze.

Zawodnik ogłasza również, że sprzedaje cały swój sprzęt żużlowy, w tym motory, silniki i wszystkie części. Pytany o plany na przyszłość, stwierdza, że na razie wybiera pracę zawodową, ale jeśli będzie potrzebny, chętnie pomoże znajomym zawodnikom w potrzebie.

Na zakończenie rozmowy Sroka udziela rad młodym żużlowcom, sugerując, aby trafili do klubów i trenerów, którzy naprawdę chcą pomagać i nie rezygnują z zawodników. Wskazuje na konieczność znalezienia miejsca, gdzie trenerzy będą służyć wsparciem i radą, co pozwoli młodym talentom na dłuższą i bardziej udaną przygodę z żużlem.

297933901 5305020622919246 3858307210950873 n
Fot. Arkadiusz Siwek
278578182 5029419917145986 117939706315154743 n
Fot. Arkadiusz Siwek

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×