Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. „Kocham to i cieszę się, że mogę być częścią tego zespołu” Kuciapa opowiada o byciu trenerem

żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. „Kocham to i cieszę się, że mogę być częścią tego zespołu” Kuciapa opowiada o byciu trenerem

Praca trenera nie jest łatwa, szczególnie gdy wszystko idzie źle. Jednak, gdy wszystko idzie pomyśli może przynosić niesamowitą satysfakcję i radość. O tym jak to jest być trenerem, a w szczególności trenerem Mistrzów Polski, w wywiadzie dla BMW Best Auto Lublin, opowiadał Maciej Kuciapa.

– Cieszę się bardzo, że ja po skończeniu kariery, gdzie przez 25 lat byłem zawodnikiem, mogę robić to co lubię. Była to moja praca i hobby. Naprawdę jestem przy tym. Kocham to i cieszę się, że mogę być częścią tego zespołu. Z takimi zawodnikami jakich mamy w zespole, gdzie są to najlepsi zawodnicy na świecie, utytułowani mistrzowie świata… jest to dla mnie wielka sprawa.

Praca trenera drużyny żużlowej pełna jest wyzwań, jedne są małe, a inne duże. Do tego wszystkiego dochodzi presja oraz oczekiwania stawiane kibicom przed każdymi zawodami, a szczególnie przed tymi najważniejszymi.

– Wyzwanie na pewno to jest ta moja praca, bo tak naprawdę dostałem propozycję pracy trenera zaraz po skończeniu kariery i to jest dla mnie wyzwanie. Ja będąc zawodnikiem nie osiągnąłem takich sukcesów jak moi zawodnicy. Staram się im tworzyć takie warunki, aby im pomagać w osiąganiu dalszych sukcesów – stwierdza Kuciapa i tłumaczy jak radzą sobie z presją przed ważnymi zawodami. – Robimy wszystko, żeby była super atmosfera, która uważam jest w zespole. Ułatwić im właśnie dążenie do sukcesów, do ich celów w karierze.

Wielu kibiców zastanawiało się co takiego jest w Lublinie, że tu zawodnicy odżywają i zaczynają znów jeździć na najwyższym poziomie. Czyżby odpowiedzią była świetna atmosfera w klubie i zespole oraz niesamowite wsparcie jakim obdarzani są zawodnicy? Na atmosferę oraz wsparcie żużlowcy w lubelskim klubie nie mogą narzekać i widać, że praca całego sztabu, na czele z Maciejem Kuciapą, przynosi zamierzone efekty.

436243488 1042827727451057 5939728334457967725 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
Motor Lublin
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *