Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Kibicowska petycja ws. pozostania Kapitana w zespole – czy plotki wpłyną na decyzje?

Hampel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Kibicowska petycja ws. pozostania Kapitana w zespole – czy plotki wpłyną na decyzje?

W sieci pojawiła się kibicowska petycja o pozostanie Kapitana w szeregach zespołu. Jest to wynik pojawiających się już od jakiegoś czasu plotek. Czy kibice są wstanie coś wskórać w tej materii?

Dominik Kubera: Dążymy do zdobycia złotego medalu

Już od jakiegoś czasu pojawiają się plotki, że obecny Mistrz Polski może po tym sezonie rozstać się z przynajmniej dwójką zawodników. Najczęściej wymieniane nazwiska to Hampel oraz Lindgren. O ile do Szweda kibice nie zdążyli się jeszcze za mocno przywiązać, o tyle do Hampela już tak. Wielu lubelskich kibiców nie wyobraża sobie przyszłorocznego składu bez „Małego”. Dlatego też grupa kibiców napisała petycję, w której walczą o pozostanie Kapitana w drużynie.

W treści petycji możemy przeczytać jak ważną osobą w drużynie jest Jarosław Hampel, który w barach lubelskiego Motoru jeździ już czwarty sezon. Jest to najdłużej związany z klubem zawodnik. Dodatkowo kibice w swojej petycji podkreślają jak wielki był wkład obecnego kapitana w wywalczenie złotego medalu w zeszłym sezonie. Oprócz tego kibice wymieniają liczne zalety i umiejętności ponad czterdziestoletniego już żużlowca. Nie zapominają oni również o wartości marketingowej Hampela.

Cała petycja jest niesamowicie ciekawą, oddolną akcją, która ma pokazać siłę kibiców. Jednak czy to czego chcą kibice jest tym samym czego chce zawodnik? Czy pozostanie Hampela w szeregach Motoru będzie faktycznie dobre dla zespołu?

Jarosław Hampel ma niesamowite doświadczenie i spore umiejętności, jednak jego zdobycz punktowa na przestrzeni całego sezonu nie jest już tak imponująca. W części zasadniczej obecnego sezonu jego średnia biegopunktowa to 1,819. W meczach rundy zasadniczej potrafił być jednym z najsłabiej jadących seniorów w drużynie. Trzeba przyznać, że końcówka sezonu zasadniczego oraz początek fazy Play-Off wygląda dobrze, a momentami bardzo dobrze w wykonaniu Hampela.

Treść petycji znajduje się pod tym linkiem petycjeonline.com.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *