Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Kibice z Gdańska będą mieli okazję zobaczyć swoich zawodników

żużel
fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Kibice z Gdańska będą mieli okazję zobaczyć swoich zawodników

Energa Wybrzeże Gdańsk przystępuje do sezonu 2024 z ogromnymi nadziejami i nowymi twarzami w zespole. Kibice liczą na to, że ich ukochana drużyna po kilku chudych latach wreszcie włączy się do walki o awans do PGE Ekstraligi. Już niedługo będą mieli okazję zobaczyć wszystkich żużlowców na żywo.

Powrót prezentacji drużyny

Oczywiście zanim gdańszczanie będą mogli zobaczyć zawodników swojego klubu na torze, musi minąć jeszcze parę miesięcy. Już w styczniu jednak wszyscy zawitają do Trójmiasta, by wziąć udział w oficjalnej prezentacji zespołu.

Na spotkaniu obecni będą wszyscy podopieczni menedżera Eryka Jóźwiaka, a więc będzie to pierwsza okazja, aby zobaczyć zespół w pełnym składzie. Na pewno każdy znajdzie czas na wspólne zdjęcie i zamienienie kilku słów z fanami. Serdecznie zapraszamy żużlowych kibiców wraz z rodzinami – mówi dla trojmiasto.pl rzecznik prasowy klubu, Rafał Sumowski.

Jest to powrót do organizacji przedsezonowej prezentacji nad morzem. Nie było bowiem takowej przed sezonem 2023. Wcześniej odbyła się ona w roku 2022, natomiast w poprzedzających ten rok sezonach na przeszkodzie stanęła pandemia. Teraz jednak odbędzie się wyczekiwany przez fanów event. Zaplanowano go na niedzielę 21 stycznia o godzinie 16:00 w Wozowni Artyleryjskiej w Hevelianum przy ulicy Gradowej 8.

Nowe nadzieje w Gdańsku

Z sezonu 2023 w składzie seniorskim pozostał jedynie Nicolai Klindt. Duńczyk bardzo zżył się z gdańskim środowiskiem i pełni rolę kapitana zespołu. Pożegnano jednak dwóch jego rodaków, choć z dwóch zupełnie różnych powodów. Michael Jepsen Jensen nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań, natomiast Mads Hansen odszedł szukać szczęścia w PGE Ekstralidze. Na ich miejsce sprowadzono Nielsa-Kristiana Iversena oraz Toma Brennana. „Nowe Wybrzeże” tworzą także Krzysztof Kasprzak oraz Mateusz Tonder. Szczególnie z „KK” wiązane są spore nadzieje.

GKz wybrzeze
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
MJJ gda
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *