Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Kai Huckenbeck przekazał wieści o swoim stanie zdrowia

żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Kai Huckenbeck przekazał wieści o swoim stanie zdrowia

Zwycięstwem Jasona Doyla zakończył się turniej z cyklu Grand Prix na Stadionie Narodowym. Pozbawiony szansy walki o finał został Kai Huckenbeck, który zaliczył upadek w pierwszym podejściu do półfinału. Niemiec nie był zdolny do wyjazdu na tor w powtórce.

Huckenbeck dobrze wystartował z drugiego pola. Obok niego po lewej stronie złożenie się w łuk mocno opóźniał Doyle. Z kolei z czwartego pola wszystkich próbował zamknąć Jack Holder. Zrobiło się niezwykle ciasno i debiutujący w cyklu jako stały uczestnik zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz został wyrzucony ze swojego motocykla, niebezpiecznie upadając na głowę i plecy.

Mechanicy Niemca walczyli, by doprowadzić motocykl do stanu używalności, ponieważ sędzia zadecydował, że powtórka odbędzie się w czteroosobowym składzie. Sam zawodnik po kilku minutach podniósł się i zszedł z toru o własnych siłach. Po konsultacji z lekarzem zdecydował się jednak nie wyjechać do powtórki półfinału.

Huckenbeck przekazał informację o swoim stanie zdrowia za pośrednictwem mediów społecznościowych. Komunikat jest krótki, acz treściwy: Podsumowując, wstrząs mózgu, ale poza tym ok.

Niemiec po raz drugi w tym sezonie skutecznie przeszedł rundę zasadniczą i zameldował się w półfinale. Pod wrażeniem jego jazdy i wyników są wszyscy obserwatorzy cyklu. Już za tydzień stanie przed doskonałą okazją, by dołożyć kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Pojedzie przed własną publicznością w Landshut.

Włodarz cyklu
Fot. Marta Astachow
Żużel
Fot. Łukasz Wilk

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *