Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Juniorzy Grudziądza skradli serca, ale bonusa nie zdobyli. GKM wygrywa domowy mecz z Apatorem [RELACJA]

GKM Grudziądz
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Dawid Ociepa

Żużel. Juniorzy Grudziądza skradli serca, ale bonusa nie zdobyli. GKM wygrywa domowy mecz z Apatorem [RELACJA]

Ostatni mecz 10. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy ZOOleszcz GKM-em Grudziądz i For Nature Solutions Apatora Toruń zakończył się zwycięstwem gospodarzy 50:40. Tym samym punkt bonusowy padł łupem Torunian.

Sparatanie wciąż niepokonani! ebut.pl Stal Gorzów – Betard Sprata Wrocław [RELACJA]

Główną siłę gołębi stanowili juniorzy: Kacper Łobodziński i Kacper Pludra. Zdobyli razem 13 punktów z trzema bonusami, mając na rozkładzie m.in. Patryka Dudka. Poza nimi, brylowali Max Fricke (11+1) i Nicki Pedersen (10). Najlepszymi Torunianami natomiast byli bezdyskusyjnie Emil Sajfutdinow (16) i Robert Lambert (11+2). Kolejny raz rozczarował lider Apatora – Patryk Dudek, który w trzech startach zdobył jedynie jeden punkt.

W pierwszej serii 3 na 4 wyścigi wygrali zawodnicy GKM-u. Najpierw Max Fricke przywiózł za swoimi plecami Sajfutdinowa, Tarasienkę i Dudka. Wyścig juniorski oraz czwarty również padł łupem Grudziądzan. Apator był w stanie jedynie wygrać trzeci bieg, gdzie para Przedpełski-Lambert wygrała z Pedersenem i Jakobsenem. W ostatniej rywalizacji pierwszej serii niespodziewanie Kacper Łobodzińskiego pokonał Wiktora Lamparta, przez cały wyścig odpierając jego ataki.

Na kolejną sensację zanosiło się w otwarciu drugiej serii zawodów. Fredrik Jakobsen po świetnym starcie jechał przed Emilem Sajfutdinowem. Jako, że Tarasienko jechał przed Lampartem, byłoby 4:2 dla gospodarzy, ale po defekcie Duńczyka bieg zakończył się tym samym wynikiem, tylko na korzyść gości. Co miało nadejść, naszedło i już w następnym wyścigu GKM się odkuł wygrywając podwójnie. Zaznaczyć warto, że w tej rywalizacji Pludra na dystansie wyprzedził Patryka Dudka. W następnym starcie bez większego problemu Robert Lambert poradził sobie z Czugunowem i Fricke’m

Sprawa punktu bonusowego dla gospodarzy stała się realna w trzeciej serii. Pomimo zastąpienia Wiktora Lamparta Robertem Lambertem, Apator nie był w stanie wygrać wyścigu na Pedersena i Łobodzińskiego. Ten drugi znowu wprawił w osłupienie wszystkich, pokonując lidera Apatora Toruń. Tamten wyścig wygrał Duńczyk, a drugi do mety przyjechał Sajfutdinow. Następny bieg to następna wygrana Grudziądza, tym razem podwójna. Patryk Dudek znowu oglądał plecy rywali: tym razem Fricke’a i Czugunowa. Serię uratował Robert Lambert, który wyciągnął remis przeciwko Jakobsenowi i Tarasience.

W jedenastym biegu zobaczyliśmy dwie rezerwy: taktyczną, w ramach której Emil Sajfutdinow zastąpił Patryka Dudka. Do tego w ramach rezerwy zwykłej wystąpił Kacper Pludra, zastępując Łobodzińskiego. Zmiany okazały się korzystniejsze dla Apatora, który wygrał ten bieg 4:2. W dwunastym starciu jednak ZOOleszcz GKM przypieczętował wygraną w meczu po zwycięstwie 5:1.

Po 12. biegu miała miejsce niezapowiedziana przerwa. Maszyna startowa nagle odmówiła posłuszeństwa. Przy pomocy jednak Roberta Kościechy udało się zażegnać usterkę.

W 13. biegu po ataku Emil Sajfutdinowa na tor upadł Nicki Pedersen. Duńczyk wstał o własnych siłach z toru, ale został z powtórki wykluczony. Samotny Gleb Czugunow nie był w stanie przedzielić, ani pokonać pary Toruńskiej, więc przed biegami nominowanymi punkt bonusowy należał do Torunia.

Pierwszy bieg nominowany przyniósł wygraną GKM-u 4:2. Zanosiło się na 5:1, ale na dystansie Przedpełski wyprzedził Czugunowa. Przewaga Torunia w dwumeczu wynosiła wtedy dwa punkty. Apator przypieczętował kwestię zdobycia punktu bonusowego w 15. biegu, po zwycięstwie 4:2.

FOR NATURE SOLUTIONS APATOR TORUŃ

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
1Patryk Dudek0101
2Paweł Przedpełski301127
3Emil Sajfutdinow23233316
4Wiktor Lampart21104
5Robert Lambert2+13032+1111+2
6Krzysztof Lewandowski1001
7Mateusz Affelt0000
8Oskar RumińskiNS

ZOOLESZCZ GKM GRUDZIĄDZ

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Max Fricke31+132211+1
10Gleb Czugunow122+1117+1
11Wadim Tarasienko121+1307+1
12Fredrik Jakobsen0D122
13Nicki Pedersen133W/U310
14Kacper Łobodziński3317
15Kacper Pludra2+12+102+16+3
16Wiktor RafalskiNS

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×