Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Jerzy Kanclerz zapowiada, że nie zamierza on odejść z Polonii

Tomasz Bajerski
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Jerzy Kanclerz zapowiada, że nie zamierza on odejść z Polonii

Abramczyk Polonia Bydgoszcz nie może zaliczyć do udanych obecnego sezonu 1. Ligi Żużlowej. Nie udało im się awansować do PGE Ekstraligi, co oznaczało odejście z drużyny Wiktora Przyjemskiego. Również same wyniki zespołu nie napawały optymizmem kibiców z Bydgoszczy.

W obliczu nie najlepszego roku i chęci jakiejkolwiek zmiany w strukturach zarządzających Abramczyk Polonią Bydgoszcz, rozwiązaniem mogłoby być odejście Jerzego Kanclerza z pełnionej przez niego funkcji. W jego miejsce mógłby przyjść ktoś ze świeżym pomysłem na budowę zespołu Polonii. Sam zainteresowany w wywiadzie dla Gazety Pomorskiej zaprzecza, mówiąc, że nie ma on w planach odejścia i skupia się on teraz na przygotowaniach do przyszłego sezonu.

Nie mam na razie takich planów. Prowadzimy rozmowy ze sponsorami, składamy budżet. Zobaczymy oczywiście, co życie przyniesie. Ja dziękuję tym, którzy cały czas wspierają klub, są z nami na dobre i na złe, sponsorom, partnerom, kibicom. Rozumieją, że w sporcie raz się wygrywa, a częściej przegrywa i pracuje się dalej – mówił Jerzy Kanclerz dla gazety Pomorskiej.

Polonia Bydgoszcz rozpoczęła już budowę składu na przyszły sezon 1. Ligi Żużlowej, w którym bydgoszczanie będą chcieli po wielu latach powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Do zespołu dołączył Kai Huckenbeck, który ma być liderem zespołu. W składzie pozostanie również Mateusz Szczepaniak. Jaki skład ostatecznie zbudują bydgoszczanie? Przekonamy się za kilka tygodni.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *