Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Emocjonalne pożegnanie i rozstanie. Bohater play-offów odchodzi z Lublina

Jarosław Hampel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Redakcja

Żużel. Emocjonalne pożegnanie i rozstanie. Bohater play-offów odchodzi z Lublina


Jarosław Hampel, kapitan Platinum Motor Lublin, zakończył swoją przygodę z klubem, co potwierdza jego wcześniejsza zapowiedź po zakończeniu sezonu. Po udanych występach w fazie play-off, gdzie wykazał się doskonałą formą, emocjonalnie pożegnał się z klubem i oddanymi kibicami.

Hampel, dwukrotny wicemistrz świata, dołączył do Lublina przed sezonem PGE Ekstraligi 2020. Po mniej udanym roku w barwach Fogo Unii Leszno, władze Platinum Motor postawiły na niego, co okazało się trafnym wyborem. Przez cztery sezony był pewnym punktem drużyny.

Swoją wyjątkową formę szczególnie zaprezentował w tegorocznych decydujących meczach, przyczyniając się do zdobycia drugiego złota w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Mimo próśb fanów, którzy stworzyli nawet petycję w jego obronie, władze klubu postanowiły trzymać się swojej pierwotnej decyzji. W następnym sezonie w seniorskich szeregach klubu pojawią się Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Mateusz Cierniak, Jack Holder i Fredrik Lindgren.

– Nastał trudny dla nas moment, bo ogromnie zżyliśmy się z Wami przez te 4 lata. Sprawiliście, że zarówno ja, jak i cały team, czuliśmy się częścią lubelskiej, żużlowej rodziny. Chciałbym podziękować Wam nie tylko za niesamowity doping, którym nieśliście mnie do zdobycia każdej „trójki”, ale i za nieocenione wsparcie w tych słabszych momentach. Jestem dumny, że mogłem być Kapitanem tak wspaniałej drużyny – napisał Hampel w mediach społecznościowych.

– Byliście z nami zawsze. W 2020 roku, gdy otarliśmy się o fazę Play-Off. W kolejnych latach, gdy trzykrotnie meldowaliśmy się w wielkim finale. I dzięki temu w 2022 roku sięgnęliśmy wspólnie po historyczne złoto, a rok później – ten sukces powtórzyliśmy – dodał utytułowany żużlowiec.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *