Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Sparta zadziałała bardzo szybko. Czy Jakub Krawczyk powróci do Ostrowa?

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Oceń Wpis

Żużel. Sparta zadziałała bardzo szybko. Czy Jakub Krawczyk powróci do Ostrowa?

W grudniu bardzo głośno było o tym, że Jakub Krawczyk został wypożyczony z Arged Malesy Ostrów do Betard Sparty Wrocław. Wszystko spowodowane było koniecznością zapłacenia opłaty szkoleniowej przez ostrowski klub. Samymi kulisami tego ruchu i tym, jak wygląda jego perspektywa, podzielił się sam zainteresowany w rozmowie z Kurierem Ostrowskim.

Szybkie działania Sparty Wrocław

Wrocławianie byli zainteresowani Krawczykiem już od dłuższego czasu, jednak temat ten ucichł po tym, jak młodzieżowiec ogłosił, że zostaje w Ostrowie. Jak grom z jasnego nieba spadła natomiast informacja o jego wypożyczeniu. Młodzieżowiec zdradził, że wszystko było załatwiane bardzo szybko.

– To był szybki zwrot akcji tak naprawdę. W środę zapadła decyzja, a w piątek już było wszystko załatwione. Działo się to tak szybko, że nawet nie było za dużo czasu na rozmyślanie, tylko od razu działaliśmy – mówił Krawczyk dla Kuriera Ostrowskiego.

Pozytywne słowa po transferze

Samo wypożyczenie wzbudziło kontrowersje, gdyż pojawiały się głosy, że motywacją Arged Malesy Ostrów niekoniecznie mogła być chęć zapłacenia wyżej wspomnianej kary. Na te zarzuty odpowiedział w jednym z naszych magazynów Mariusz Staszewski. Sam młodzieżowiec nie miał jednak nieprzyjemności związanych ze swoim ruchem, a dominowały pozytywne słowa w jego kierunku.

– Nie spotkałem z jakimś złym słowem. Większość kibiców właśnie mówiła, że super, że fajnie i że dobry ruch. Życzyli powodzenia, więc gdzieś tam na pewno żal był, ale tak to same pozytywne gdzieś słowa słyszałem – wyjaśnił junior.

Reklamy

Czy młodzieżowiec powróci do Ostrowa?

Nadchodzący sezon Jakub Krawczyk spędzi więc we Wrocławiu, gdzie u boku takich zawodników jak Artiom Łaguta czy Maciej Janowski będzie mógł ścigać się w PGE Ekstralidze. Niektórym mogą nasuwać się pytania, gdzie w 2025 roku pojedzie młodzieżowiec. Czy powróci do Ostrowa, czy definitywnie przejdzie do Wrocławia? Krawczyk nie wie jednak, co przyniesie przyszłość i w jakich barwach pojedzie za rok.

– Jeszcze nie wiem tego co przyniesie następny sezon. Nie wiem, gdzie będę. Wiem, że na pewno w tym sezonie będę jeździł we Wrocławiu i tyle mogę powiedzieć – tłumaczył.

351346386 130094176754943 8164503792363967566 n
Fot. Sonia Kaps
Żużel
Fot. Marta Astachow

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×