Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Nowy przewodniczący GKSŻ stawia jasne cele na 2024 rok “Jesteśmy blisko ideału”

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jan Kamiński

Oceń Wpis

Żużel. Nowy przewodniczący GKSŻ stawia jasne cele na 2024 rok “Jesteśmy blisko ideału”

Złoto w Speedway of Nations

Reprezentacja Polski rok 2023 może uznać za udany. Zwycięstwo w Drużynowym Pucharze Świata na pewno zadowoliło każdego, a indywidualne występy Bartosza Zmarzlika w cyklu Grand Prix czy Janusza Kołodzieja w rozgrywkach SEC, które przyniosły kolejne medale, pozwalają pozytywnie podejść do rywalizacji w przyszłym sezonie. Cele na 2024 rok są oczywiste, lecz zarazem niesamowicie wymagające.

W przyszłorocznych rozgrywkach będziemy świadkami kolejnej już odsłony zawodów Speedway Of Nations. Będzie to już 6 okazja, żeby reprezentanci naszego kraju zdobyli pierwsze złoto w tych rozgrywkach, wcześniej Polacy 3 razy musieli obejść się smakiem i stanąć na drugim stopniu podium, raz natomiast przypadł im brąz. Nowy przewodniczący GKSŻ, Ireneusz Igielski, zwraca uwagę na zawody, które odbędą się w Manchesterze i otwarcie mówi jakich wyników oczekuje.

Wiadomo, że polski żużel jest potężną siłą, jak chodzi o sport międzynarodowy. Chcemy za rok utrzymać to, co zdobyliśmy, a z drugiej strony brakuje nam złota w Speedway of Nations. Cały czas za tym złotem pożądamy. Trener Rafał Dobrucki będzie miał twardy orzech do zgryzienia, jak przygotować drużynę do tych rozgrywek. Jesteśmy blisko ideału. Dyscyplina mocno się u nas rozwinęła. Mamy najlepszą ligę świata i najlepszą reprezentację od lat – powiedział dla portalu polskizuzel.pl.

Skład reprezentacji Polski
Fot. Sandra Rejzner

Zmagania indywidualne

Pojawił się również temat turniejów indywidualnych. Wiemy, że zwycięstwo w cyklu Grand Prix od 2019 roku czterokrotnie trafiało w ręce Bartosza Zmarzlika. W rozgrywkach SEC natomiast ostatnim zwycięzcą z Polski był Sebastian Ułamek, kiedy były jeszcze rozstrzygane jednym, finałowym turniejem. W ostatnich latach medale zdobywał tam między innymi Janusz Kołodziej, lecz nadal brakuje mu tego złotego. Nowy przewodniczący odniósł się także do tego tematu.

Złoto w SEC też nam ucieka, więc tam też chcielibyśmy powalczyć. Na pewno, jakbyśmy utrzymali w 2024 wyniki z tego roku, to byłoby fantastycznie – dodał.

Można już stwierdzić, że zarówno w rozgrywkach drużynowych jak i indywidualnych reprezentanci Polski będą jednymi z faworytów. Pozostaje jedynie z zaciekawieniem oczekiwać, czy uda im się równie osiągnąć cele postawione przez Ireneusza Igielskiego oraz dołożyć kolejne medale do krajowego dorobku.

Bartosz Zmarzlik
Fot. Marta Astachow

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×