Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Hancock obecny nie tylko podczas rund Grand Prix. Szymon Woźniak zdradził wstępny plan współpracy

Woźniak
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Hancock obecny nie tylko podczas rund Grand Prix. Szymon Woźniak zdradził wstępny plan współpracy

Szymon Woźniak w przyszłym sezonie wystartuje jako stały uczestnik cyklu Grand Prix. Z tego powodu zdecydował się on na wzmocnienie swojego teamu, do którego dołączy emerytowany mistrz świata Greg Hancock. Amerykanin nie będzie pomagał Woźniakowi tylko podczas zmagań o mistrzostwo świata, a zamysł współpracy zawodnik Stali Gorzów zdradził w podcaście „Mówi się Żużel”.

Debiut w cyklu Grand Prix

30-latek w przyszłym sezonie stanie przed ogromną szansą na pokazanie się w elitarnym cyklu. Po zeszłorocznej kampanii, która była dla niego bardzo dobra, co przypieczętował awansem w Grand Prix Challenge, jego ambicje będą sięgały jeszcze wyżej. Hancock ma być człowiekiem, dzięki którego pomocy będzie on w stanie stać się jeszcze lepszym zawodnikiem. Współpraca z czterokrotnym mistrzem świata może być bardzo owocna, szczególnie że nie ograniczy się tylko do rywalizacji o tytuł najlepszego żużlowca świata.

Nie tylko podczas rund elitarnego cyklu

Indywidualny Mistrz Polski z 2017 roku w podcaście „Mówi się Żużel” zdradził, jak będzie wyglądała ich współpraca z Amerykaninem odnośnie jego obecności na zawodach Polaka. Woźniak powiedział, że nie mają jeszcze dokładnie ustalonych terminów, ale plan jest taki, aby Hancock był obecny na jak największej ilości rund Grand Prix, a także meczów PGE Ekstraligi.

– Mamy terminarz Grand Prix. Świeżo spadł terminarz PGE Ekstraligi i teraz powoli będziemy mogli zabierać się za planowanie tego wszystkiego, ale zamysł jest taki, żeby Greg był ze mną jeżeli będzie to możliwe to na wszystkich rundach Grand Prix i na tylu meczach ligi polskiej na ile to będzie możliwe – mówił Szymon Woźniak w podcaście „Mówi się Żużel”.

Zawodnik Stali Gorzów będzie miał przed sobą wyzwanie w postaci walki z najlepszymi zawodnikami świata w elitarnym cyklu. Doświadczenie z jazdy w PGE Ekstralidze i to, jak prezentował się on w ostatnich latach, nie skreśla go wśród innych stałych uczestników, a wręcz stawia go w roli żużlowca, mogącego walczyć o podia w pojedynczych turniejach.

Rozmowy na ten i inne tematy możemy posłuchać w najnowszym odcinku podcastu Jacka Dreczki „Mówi się Żużel”, który dostępny jest całkowicie za darmo na takich platformach jak Spotify czy YouTube. Gorąco polecamy i zachęcamy do odsłuchania całej konwersacji obu panów.

MAAS 160723 2
Fot. Marta Astachow
310012452 10160528356526738 6705053700654975150 n
Fot. Michał Szmyd

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *