Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. GKM Grudziądz za kilka dni wyrusza do Hiszpanii

Żużel
Fot. Mateusz Biskup

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. GKM Grudziądz za kilka dni wyrusza do Hiszpanii

Sezon żużlowy zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że coraz więcej zespołów wyjeżdża na obozy przygotowawcze. Na takich wyjazdach zawodnicy nie tylko trenują, lecz również spędzają razem czas, co służy integracji i zbliża ze sobą skład przed startem rozgrywek. W najbliższych dniach na swoje zgrupowanie wyjedzie GKM Grudziądz.

Plan na tegoroczny obóz

Grudziądzanie swój obóz przygotowawczy rozpoczną w poniedziałek 19 lutego. Zawodnicy razem z trenerem Robertem Kościechą oraz fizjoterapeutą klubowym Piotrem Lutowskim udadzą się do znanego hiszpańskiego kurortu Lloret de Mar, gdzie spędzą ze sobą tydzień. W planach na zgrupowanie mają oni między innymi treningi rowerowe, jednak priorytetem jest integracja przed nadchodzącym sezonem pełnym wyzwań. Tak o planach na podróż mówił szkoleniowiec Gołębi.

– 19 lutego wieczorem lecimy wieczorem z Gdańska do Barcelony. Później mamy drogę około godziny samochodem do hotelu, gdzie będziemy przez tydzień. Cztery dni mamy wynajęte rowery, do tego dojdą inne treningi ogólnorozwojowe i wspólnych zajęć z drużyną, aby każdy się zintegrował, bardziej siebie poznał. Też chcę sprawdzić kondycję i wytrzymałość zawodników, ale też chodzi o to, aby wszyscy przed sezonem ze sobą potrenowali i spędzili ze sobą czas – przedstawił plan obozu w rozmowie z mediami klubu.

Pracowity okres przygotowawczy

Do Hiszpanii GKM Grudziądz pojedzie w składzie: Max Fricke, Jason Doyle, Jaimon Lidsey, Vadim Tarasenko, Kacper Pludra, Kacper Łobodziński, Kevin Małkiewicz, Jan Przanowski, Kacper Warduliński. Na obozie zameldują się więc w komplecie. Część zawodników ma za sobą bardzo intensywny zimowy okres, w którym na różne sposoby przygotowywali się do trudów sezonu. O tym, jak przebiegało to u doświadczonych zawodników, opowiedział Kościecha.

– Vadim Tarasenko wyleciał do Hiszpanii, gdzie ma treningi crossowe powiązane z rowerowymi. Wraca 17 lutego, lekko się przepakuje i jedzie z nami na obóz. Na co dzień intensywnie trenuje w Bydgoszczy pod okiem swojego trenera. Jest to doświadczony zawodnik i nie ma co go sprawdzać. Podobnie jest z Maxem Fricke, Jasonem Doyle’em czy Jaimonem Lidsey’em, tym bardziej że oni startowali jeszcze w Australii. Doyle troszeczkę szybciej wrócił do Anglii, tam przygotowuje się indywidualnie. Max i Jaimon także już wracają. To doświadczeni zawodnicy i wiedzą, jak się przygotować, o to najmniej się martwię – mówił Robert Kościecha.

GKM Grudziądz rozgrywki PGE Ekstraligi rozpocznie w niedzielę 14 kwietnia. Już na samym starcie tegorocznej kampanii czeka ich bardzo ciężki test. Do Grudziądza przyjedzie bowiem Drużynowy Mistrz Polski – Platinum Motor Lublin. Wcześniej jeszcze zawodnicy Gołębi sprawdzą się w meczach towarzyskich z Apatorem Toruń oraz Stalą Gorzów.

357510532 6588397314531582 4356494144548419652 n
Fot. Łukasz Wilk
357374129 6588398824531431 2467239604248654235 n 1
Fot. Łukasz Wilk

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *