Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Mistrz Polski rozpoczyna rozgrywki. Na początek starcie z ZOOLESZCZ GKM-em Grudziąd – ORLEN OIL Motor Lublin [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Mistrz Polski rozpoczyna rozgrywki. Na początek starcie z ZOOLESZCZ GKM-em Grudziąd – ORLEN OIL Motor Lublin [ZAPOWIEDŹ]

PGE Ekstraliga zaczyna nabierać rozpędu. Już czekają nas kolejne spotkania najlepszej żużlowej ligi świata. Pierwszym z nich będzie starcie na stadionie w Grudziądzu. Tam miejscowy ZOOLESZCZ GKM podejmie Drużynowego Mistrza Polski ORLEN OIL Motor Lublin. Kibice obu drużyn z niecierpliwością czekali na inauguracje sezonu ligowego przez ich zespoły. Sam mecz zapowiada się bardzo interesująco.

Motor Lublin na stadion przy ulicy Hallera przyjedzie w roli zdecydowanego faworyta. Lublinianie wydają się być drużyną kompletną, która na każdej pozycji dysponuje bardzo silnymi zawodnikami. Już przed sezonem byli oni określani mianem głównego kandydata do tytułu mistrzowskiego, a samo spotkanie w Grudziądzu ma być początkiem ich kolejnego już marszu po złoto w PGE Ekstralidze.

Na pewno przy „Koziołkach” oczy zwrócone będą na debiutującego w najwyższej klasie rozgrywkowej Wiktora Przyjemskiego. Nie można zapominać oczywiście o znajdującym się w kapitalnej dyspozycji Bartoszu Zmarzliku, który pokazał już, jak świetni radzi sobie od początku kampanii. Dzisiejszy mecz będzie również nowością dla Mateusza Cierniaka. 21-latek wystartuje w nim bowiem pierwszy raz pod seniorskimi numerami i wszyscy są ciekawi, jak pokaże się w nowej roli – zawodnika U24.

Z kolei wszyscy grudziądzanie chcieliby powtórki z zeszłego roku, kiedy to „Gołębie” sensacyjnie pokonały Motor 56:34. Scenariusz ten wydaje się jednak bardzo trudny do powtórzenia, a przez wielu GKM Grudziądz jest skazywany na porażkę. Rzeczywiście w starciu z tak mocnym rywalem, jakim są lublinianie, będzie im bardzo ciężko, by powalczyć o coś więcej. Szczególnie biorąc pod uwagę to, że w meczach sparingowych ich dyspozycja była jeszcze nie tak dobra, jak oni sami by chcieli.

W zestawieniu grudziądzan pojawiły się jesienią nowe twarze. Filarem drużyny ma być Jason Doyle, który ostatnio pokazuje naprawdę dobrą dyspozycję. Nie wiadomą jest forma Maxa Fricke’a. Australijczyk w sparingach nie był w najlepszej dyspozycji. Wszyscy w GKM-ie przed startem ligi mieli dużo pracy, jednak czy przyniesie ona efekty? O tym przekonamy się podczas spotkania z „Koziołkami”.

Starcie GKM-u Grudziądz z Motorem Lublin rozpocznie się o godzinie 16:30. Kibice będą mogli śledzić w telewizji, a transmisję z tego wydarzenia będzie można oglądać na antenie Canal+ Sport.

ORLEN OIL Motor Lublin

1. Dominik Kubera
2. Jack Holder
3. Fredrik Lindgren
4. Mateusz Cierniak
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Przyjemski
7. Bartosz Bańbor

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz

9. Max Fricke
10. Kacper Pludra
11. Jaimon Lidsey
12. Wadim Tarasienko
13. Jason Doyle
14. Kacper Łobodziński
15. Kevin Małkiewicz

350956153 633347345343231 1317978517961876255 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
434150575 7592235497481087 2002017625881359537 n
Fot. Łukasz Wilk

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *