Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Fatalny Karambol w Ostrowie Wielkopolskim! Trzech zawodników na noszach!

Żużel

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Fatalny Karambol w Ostrowie Wielkopolskim! Trzech zawodników na noszach!

W niedzielnym meczu 1 Ligi Żużlowej, w którym ostrowska Ostrovia podejmowała u siebie Wybrzeże Gdańsk. Mecz układał się spokojnie, a ostrowianie pewnie szli po kolejne zwycięstwo w tym sezonie. W biegu trzynastym jednak mieliśmy fatalny karambol trójki zawodników.

Żużel. Niesportowe zachowanie! Junior pokazał środkowy palec!

Na wyjściu z drugiego łuku pierwszego okrążenia Oliver Berntzon wyniósł się za szeroko i zachaczył o dmuchaną bandę. Szwed jednak nie upadł tylko zawisł na kierownicy, po czym jego motor zaczął jechać w kierunku środka toru. Niestety w Berntzona uderzyło dwóch żużlowców jadących za nim, Francis Gusts i Nicolai Klindt. Na torze od razu pojawiły się trzy karetki, a obrazki, jakie mogliśmy zobaczyć nie napawały nas optymizmem, gdyż wszyscy uczestnicy wypadku trafili na nosze i opuścili tor w karetkach, po czym udali się na szczegółowe badania do szpitala.

Na ten moment nie wiadomo, co stało się z całą trójką, jednak na pewno nie wyglądało to dobrze, co może budzić niepokój, bo uderzenie było naprawdę mocne. Nie są to również dobre informacje dla klubów, gdyż do fazy play-off prawdopodobnie przystąpią w osłabieniu. Szczególnie Ostrovia, która w wyniku wypadku straciła dwóch zawodników

Maagazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×