Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Efekt lepszego sprzętu i jest! Wygrana z Bartoszem Zmarzlikiem!

Apatora Toruń
Fot. Arkadiusz SIwek

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Efekt lepszego sprzętu i jest! Wygrana z Bartoszem Zmarzlikiem!

W niedzielnym spotkaniu pomiędzy PLATINUM Motor Lublin a For Nature Solutions KS Apator Toruń Wiktor Lampart przywiózł cztery punkty z bonusem. Udało mu się raz przywieźć za swoimi plecami Bartosza Zmarzlika.

Zawodnik został poproszony o ocenę swojego występu. „Sinusoida. Ten tor jest inny, niż jak tu kiedyś jeździłem. Mój sprzęt jest dużo lepszy niż wcześniej i po prostu udało mi się zdobyć ważne punkty dla drużyny, żeby awansować dalej.”

Memoriał Edwarda Jancarza w Gorzowie powróci jeszcze w tym sezonie?

Wiktor został zapytany, czy wprowadzał jakieś zmiany w swoim sprzęcie, które pomogły mu zaliczyć przyzwoity występ. „Dużo zmian wprowadziłem, żeby poprawić. Stwierdziłem, że muszę dużo rzeczy poprawić w swoim teamie, zmienić pewne rzeczy, które mi wcześniej nie odpowiadały. Teraz jest na pewno lepiej, ja się czuję dużo lepiej w sytuacji, w której teraz jestem. Walczymy do przodu.”

W zeszłym sezonie Wiktor Lampart jeździł w barwach Motoru i został spytany, czy dobrze jest wrócić do Lublina. „Tak. Ciężki mecz. Pierwszy raz jak jechałem z numerem 1 w życiu swoim na ligowych zawodach. Była to dla mnie nowość, ale tak fajnie było wrócić.”

Toruński Anioł został poproszony o wypowiedzenie się, czy numer startowy mu przeszkadza, czy może jest mu obojętny. „Szczerze mówiąc, dostaje z góry numer przed zawodami i nie zastanawiam się nad tym. Taką trenerzy podejmą decyzję, ja muszę dobrze pojechać z każdego pola, niezależnie jaki będę miał numer. Dać z siebie wszystko. Szczerze nie zastanawiałem się nad tym wcześniej.”

Betard Sparta Wrocław będzie półfinałowym rywalem drużyny z Torunia. Wiktor Lampart został zapytany, czy uważa, że mają szansę ich pokonać. „Na pewno.”

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *