Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Memoriał Edwarda Jancarza w Gorzowie powróci jeszcze w tym sezonie?

Grand Prix w Gorzowie

Autor: Paweł Płóciniak

Memoriał Edwarda Jancarza w Gorzowie powróci jeszcze w tym sezonie?

Ostatnia edycja memoriału upamiętniającego legendę gorzowskiej stali Edwarda Jancarza odbyła się w 2021 roku. Na początku aktualnego sezonu prezes Stali zapowiedział, że w tym roku memoriału nie będzie, jednak ostatnio były prezes Ireneusz Maciej Zmora zaproponował zorganizowanie tej imprezy na zakończenie sezonu.

Włókniarz vs Motor Lublin: Ekspert żużlowy wierzy w częstochowian

Ebut.pl Stal Gorzów zakończyła rozgrywki PGE Ekstraligi na 5 lokacie, w ćwierćfinale tych rozgrywek przegrali dwumecz z Tauron Włókniarzem Częstochowa. Oznacza to, że poza finałem rozgrywek Ekstraligi U24 w Gorzowie nie odbędą się najprawdopodobniej już żadne zawody. Jednak jest szansa, że odbędzie się memoriał Edwarda Jancarza co zasugerował były prezes Ireneusz Maciej Zmora.

W 2016 roku po siedmiu latach przerwy przywróciłem zapomniany Memoriał Edwarda Jancarza. Myślę że w tym roku mógłby to zrobić Waldemar Sadowski. Sezon ligowy zakończył się przedwcześnie. Klub nie miał okazji pożegnać się z kibicami i podziękować im za wspieranie drużyny. Taką okazją mógłby być memoriał. Co Wy na to? – napisał na swoim profilu na Facebooku były prezes gorzowskiej stali.

Na początku sezonu Waldemar Sadowski poinformował, że memoriał w tym roku się nie odbędzie. Według wielu osób turniej powinien być rozgrywany regularnie, ale na wiosnę dzięki czemu można ściągnąć największe gwiazdy światowego żużla. Największym problemem memoriału Edwarda Jancarza jest nieregularność. Zawody są rozgrywane od 1992 z kilkoma przerwami przez co odbyło się dotychczas siedemnaście edycji, w ostatniej zwyciężył Wadim Tarasienko.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

https://www.youtube.com/@BestSpeedwayTv/featured

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *