Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Pojedynek dwóch pretendentów do walki o najwyższe cele! CELLFAST Wilki Krosno – Abramczyk Polonia Bydgoszcz. [ZAPOWIEDŹ]

żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Wojciech Kamiński

Best Speedway Tv

Żużel. Pojedynek dwóch pretendentów do walki o najwyższe cele! CELLFAST Wilki Krosno – Abramczyk Polonia Bydgoszcz. [ZAPOWIEDŹ]

W 2. rundzie METALKAS 2. Ekstraligi będziemy świadkami pojedynku pomiędzy CELLFAST Wilkami Krosno, a Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Obydwie drużyny mają za sobą udaną inaugurację sezonu, krośnianie wygrali wyjazdowy mecz w Gdańsku 47:43, a bydgoska Polonia domowy mecz z Arged Malesa Ostrowem Wielkopolskim 51:38. Obydwie drużyny swoje wygrane zawdzięczają temu, że w miarę równo punktowali wszyscy zawodnicy, w obydwu zespołach nie było przypadku, aby któryś zawodnik zakończył  zmagania z zerowym dorobkiem.

Ostatni pojedynek przy ul. Legionów pomiędzy krośnieńską Watahą i bydgoskimi Gryfami miał miejsce w 2022 roku. Wtedy jednym punktem zwyciężyli podopieczni Krzysztofa Kanclerza, ciekawostką jest to, że aktualnie w szeregach bydgoszczan nie ma żadnego zawodnika, który reprezentował wtedy barwy Polonii. Z kolei w szeregach Cellfast Wilków Krosno ostał się tylko Vaclav Milik.

„Oglądaj PGE Ekstraligę w CANAL+ online od 39zł/mies. przez 3 miesiące!”

Ambicją obydwu zespołów jest awans do najwyższe klasy rozgrywkowej i zwycięstwo nad jednym z najgroźniejszych rywali na pewno podniesie morale wśród zawodników. Myślę, że śmiało możemy założyć, że jeżeli pogoda nie pokrzyżuje planów i tor będzie nadawał się do ścigania, to będziemy świadkami bardzo zaciętego pojedynku. 

Składy:

CELLFAST WILKI Krosno
9. Norbert Krakowiak
10. Jonas Seifert-Salk
11. Dimitri Berge
12. Patryk Wojdyło
13. Vaclav Milik
14. Piotr Świercz
15. Szymon Bańdur

728x90 Zuzel2024 3x39 042024

ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz
1. Andreas Lyager
2. Kai Huckenbeck
3. Mateusz Szczepaniak
4. Tim Sorensen
5. Krzysztof Buczkowski
6. Franciszek Karczewski
7. Olivier Buszkiewicz

Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński

Godzina rozpoczęcia: 14:00.

Transmisja: Canal+Sport5

Polonia byd
Fot. Sonia Kaps
Żużel
Fot. Cellfast Wilki Krosno

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *