Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Dwa mecze odwołane, pogoda wygrała

żużel
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Dwa mecze odwołane, pogoda wygrała

Nie odbędą się oba spotkania Metalkas 2. Ekstraligi zaplanowane na sobotę, 20 kwietnia. Decyzję podjęły władze rozgrywek z uwagi na obecny stan torów, a także niekorzystne prognozy pogody na sobotę.

O 16:30 miał ruszyć mecz pomiędzy H.Skrzydlewska Orłem Łódź a #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, natomiast dwie i pół godziny później miał wystartować pojedynek INNPRO ROW-u Rybnik z Texom Stalą Rzeszów. Już na ponad 24 godziny wcześniej władze rozgrywek poinformowały o odwołaniu obu spotkań.

Już teraz stan obu torów pozostawia wiele do życzenia, a w obu miastach na sobotę przewidywane są niemal nieustanne opady deszczu. Wobec tego decyzja o przełożeniu meczów jest jedyną słuszną. Nowe terminy zostaną podane w oddzielnym komunikacie. Jednocześnie Metalkas 2. Ekstraliga poinformowała, że gospodarze niedzielnych spotkań, a więc krośnianie oraz ostrowanie zostali zobligowani do rozłożenia plandek na swoje tory. Tak się złożyło, że to dwaj ostatni spadkowicze z PGE Ekstraligi, w związku z czym mają do dyspozycji właśnie ten przyrząd do ochrony nawierzchni przed opadami, który na najwyższym szczeblu rozgrywkowym jest wymagany.

Orzeł Łódź
Fot. Edyta Wojdeł
stal rzeszow 2024 sklad
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *